یادگیری چند زبان همزمان

یادگیری چند زبان همزمان
وقتی شما فیلمی از اشخاصی می بینید که پنج ، هفت و یا حتی ده زبان را به طور همزمان صحبت می کنند شاید وسوسه شوید که شما هم بتوانید چند زبان را صحبت کنید. اما دو سوال را باید برای این کار جواب دهید:
آیا می توانید یادگیری چند زبان همزمان را انجام دهید؟
جواب : بله
آیا حتما باید این کار را انجام دهید؟
جواب : بستگی دارد.
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد چگونگی یادگیری چند زبان همزمان را به صورت علمی در زیر توضیح می دهد و مشکلات پیش رو را شرح می دهد.
تداخل زبانی Language Interference
شما وقتی زبان هایی یاد می گیرید که ریشه های یکسان دارند معمولا دارای شباهت هایی هستند که همین شباهت ها مشکل ساز می شوند. معمولا شما تداخل زبانی را در مواقع زیر مشاهده می کنید:
در هنگام یادگیری یک کلمه به تنهایی و نه همراه با کلمات دیگر و در متن
تلفظ کلمات نزدیک به هم با تلفظ یک زبان ( مثلا تلفظ انگلیسی با لهجه اسپانیایی )
ساختن جملات در یک زبان با گرامر زبان دیگر
تداخل زبانی امری کاملا طبیعی و در برخی مواقع غیر قابل اجتناب است، اما خوشبختانه بعد از مدتی قابل حل است.
عملکرد مغز
از نظر تئوری ذهن شما اگر دو فعالیت را با هم انجام دهد نسبت به زمانی که یکی از آن فعالیت ها را به تنهایی انجام می دهد عملکرد ضعیف تری دارد. پس می توان گفت هنگامی که شما دو زبان را با هم یاد می گیرید مقایسه در ذهنتان صورت می گیرد و باعث می شود که عملکردتان تنزل پیدا کند. اما اگر زمان کافی برای کار داشته باشید این مشکل چندان شما را آزار نخواهد داد.
اما در پایان باید گفت اگر شما زمان کافی دارید یادگیری چندین زبان همزمان برایتان میسر است اما بهتر است زبان هایی را انتخاب کنید که دارای ریشه های متفاوت باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزش زبان با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.