نکات کوچک اما مهم در آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکات کوچک اما مهم در آموزش زبان زبان اشاره می کند که بسیار در روند یادگیری یک زبان موثر هستند و شما با رعایت همین چند نکته پیش پا افتاده می توانید تحولی عظیم در سیستم آموزش خود ایجاد کنید. پس با ما همراه باشید.

نکات کوچک اما مهم در آموزش زبان
نکات کوچک اما مهم در آموزش زبان

به نکات کوچک اما مهم در آموزش زبان توجه کنید:

همه می توانند زبان دومی را یاد بگیرند، البته اگر رویکرد درستی را دنبال کنند. اگر چه، یادگیری یک زبان خارجی، مانند چینی تجاری، احتمالاً مقداری زمان می برد، باز هم ارزشش را دارد. چون، وقتی شما می توانید به زبانی غیر از زبان بومی خود صحبت کنید، نه تنها احساس اعتماد به نفس خواهید کرد، بلکه چیزهای جدید زیادی را هم تجربه خواهید کرد که طور دیگری نمی توانستید.

یادگیری زبان دیگر مستلزم زمان، سخت کوشی، و همچنین تعهد است. با این حال، مستلزم رویکردی عقلانی هم است. این یعنی شما باید از تعدادی حقه های مطالعاتی استفاده کنید تا دریافت های خوبی را از زمان مطالعه ی خود داشته باشید.

اهمیتی ندارد که چند سالتان است، شما می توانید یک زبان دوم را از هر جایی سریع تر مطالعه کنید.

با خودکار بنویسید

به جای استفاده از کامپیوتر برای یادگیری یک زبان جدید، شما می توانید از خودکار و کاغذ استفاده کنید و با نوشتن به زبان مقصدِ خود یاد بگیرید. شما به این روش قادر خواهید بود تا یک زبان خارجی را سریع تر و همچنین به طور موثری بیاموزید.

هدر دادنِ وقت خود به طور آنلاین را متوقف کنید

وقتی شما سرانجام تصمیم گرفتید تا مطالعه ی یک زبان خارجی را شروع کنید، عکس العملی فوری یادگیریِ آنلاین خواهد بود. با این حال، حواس پرتی های زیادی که به طور آنلاین وجود دارند احتمالاً تمرکز شما را از بین می برند، مانند رسانه های اجتماعی و ویدئوهای یوتیوب.

چیزی الهام بخش را بخوانید

هر وقت شما به یادگیری زبان دوم علاقه داشتید، چیزی الهام بخش را در زبان مخصوصی که یاد می گیرید، بخوانید. این می تواند هر چیزی باشد – از یک وبلاگ گرفته تا کتاب یا مقاله که توسط شخصی نوشته شده است که به شما الهام می دهد. این مطمئناً فرایندی کند خواهد بود اما اگر صبور هستید به طور مسلم ارزشش را دارد. شما با این ۳ نکته می توانید موقع یادگیری یک زبان جدید با انگیزه بمانید. و، چنانچه شما بخواهید چینی ماندارین را بیاموزید، آن گاه می توانید در یک دوره ی ماندارین شرکت کنید.

از تکنولوژی استفاده کنید

دنیای مدرن پر است از پیشرفت‌های مربوط به تکنولوژی و اختراعات جدید. انجام کارهایی که قبلاً غیر ممکن بودند الان به لطف تکنولوژی ممکن هستند. شما در مقایسه با ایام قبل‌تر فرصت‌های زیادی برای صحبت با دوستان‌تان در ملل خارجی دارید.

برای مثال تلگرام‌ها روشی عالی برای بر قراری ارتباط هستند و استفاده از آن‌ها نیز شدیداً اقتصادی است. آن‌ها طراحی شده‌اند تا دقیق، شیرین و کوتاه باشند و همین باعث شده برای کسانی که تازه شروع به مأموریت یادگیری زبان‌شان کرده‌اند، ایده‌آل محسوب شوند.

سفری به دنیای قدیمی کنید

سفر به کشورهای مختلف در دنیای مدرن به مراتب ساده‌تر شده است. امروزه کشتی‌های بخار می‌توانند اقیانوس اطلس را طی تنها ۵ تا ۶ روز بپیمایند.

وقتی زبانی جدید یاد می‌گیرید، همیشه بهتر است به کشوری سفر کنید که منشأ زبان مورد نظر می‌باشد و سپس آن را یاد بگیرید. به این ترتیب می‌توانید از طریق غوطه‌ور شدنِ فعالانه در فرهنگ آن کشور بهتر، سریع‌تر و آسان‌تر یاد بگیرید. شما همچنین می‌توانید غذا سفارش دهید، فرهنگ آن‌ها را ببینید، و در آن‌جا با افراد محلی دیدار کنید. این به شما در صحبت کردن به زبان مانند مردم بومی کمک می‌کند و به نوبه‌ی خود مهارت‌های یادگیری زبان را بهبود می‌بخشد.

صحبت کردن را تمرین کنید

در حالی که شما به یک سفر دریایی به اروپا می روید، می توانید به شخصه با مردم متنوعی صحبت کنید که می توانند به زبان های متعددی صحبت کنند. اجازه ندهید این فرصت طلایی از دستتان خارج شود. هر موقع فرصتش را داشتید با صحبت کردن به زبانی که در حال یادگیری اش هستید نهایت استفاده را کنید.

شما باید صحبت کنید. در غیر این صورت، چه طور به هدف یادگیری یک زبان جدید مانند چینی خواهید رسید؟ و، اگر شما از گشودن دهان خود و شروع به صحبت در آن زبان می هراسید چه طور از همراهی کردن آن ها قدردانی خواهید کرد؟