حقایق کوچک در مورد آزمون آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به برخی حقایق کوچک در مورد آزمون آیلتس می پردازد و توضیحاتی از انها را برای داوطلبین می آورد. پس حتما این نکات کوچک را جدی بگیرید.

حقایق کوچک در مورد آزمون آیلتس
حقایق کوچک در مورد آزمون آیلتس

به حقایق کوچک در مورد آزمون آیلتس توجه کنید:

  1. افراد غیر انگلیسی زبان می توانند نمره ی ۹ بگیرند

آزمون آیلتس مهارتهای ارتباطی زبان افراد را براساس عملکرد آنان در آزمون اندازه گیری می کند. بنابراین فرقی نمی کند که غیر انگلیسی زبان باشید. اگر قادر باشید آزمون تان را خوب بدهید، می توانید نمره ی ۹ که بالاترین نمره در آزمون آیلتس است را بدست آورید.

  1. محتوا، هیچ پاسخ درست یا غلطی در آزمون گفتاری وجود ندارد.

سه داوطلب ممکن است پاسخ های متفاوتی به سوالات دهند اما همچنان نمره ی بالا را کسب نمایند. این به این علت است که تسهیل کنندگان آزمون آیلتس، آزمون دهندگان را براساس این چهار مقوله ارزیابی می کنند:

تلفظ

منابع واژگانی (واژگان)

روانی و انسجام

دسته بندی و صحت دستوری

بنابراین پاسخ های خود را به آنچه که باور دارید پاسخ درست شما به سوال است، محدود نکنید.بر تحویل و به حداقل رساندن زوال زبانی تمرکز کنید.

  1. ممکن است گزینه های متفاوتی داشته باشید.

آیلتس یک آزمون زبانی است نه مصاحبه ی شغلی. اگر با مفاهیم امتحانتان در مورد موضوع مخالفت کنید، امتیاز از دست نمی دهید. به همین ترتیب اگر با نظرات خود موافق هستید، امتیاز اضافی دریافت نمی کنید. برخی از این دلایل  وجود دارند که چرا مربی بررسی آنلاین آزمون آیلتس به شما توصیه می کند که در طول آزمون گفتاری صادق و خود انگیز باشید. مجبور کردن خودتان به مطابقت با نظر سنجی ممکن است مفهوم و تحویل آن را کاهش دهد.

  1. می توانید از ممتحن آزمون بخواهید که سؤالش راتکرار نماید.

قطعا شما نکاتی را از دست داده اید، می توانید از ممتحن آزمون بخواهید که معنی کلمات ناشناس را برایتان توضیح دهد. فقط آنرا محدود به یک کلمه در هر سوال کنید. حتی بومی زبانان نیز اغلب از یکدیگر می خواهند که جملاتشان را تکرار نمایند. بنابراین از سؤال کردن نترسید. فقط اطمینان حاصل کنید که از این امتیاز سوء استفاده نمی کنید.