بخش لیسنیگ تافل خودتان را بسازید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برایتان راه هایی را نشان می دهد که بتوانید بخش لیسنیگ تافل خودتان را بسازید . اما با ما باشید تا بتوانید به چند و چون این بخش دست پیدا کنید.

بخش لیسنیگ تافل خودتان را بسازید
بخش لیسنیگ تافل خودتان را بسازید

اما چطور بخش لیسنیگ تافل خودتان را بسازید:

لیسنینگ با اینکه باید تمرکز کنید، تمرین جالبی است. بخش لیسنینگ شامل دسته ای از مکالمات، بحث ها و سخنرانی هاست که در ادامه ی هرکدام چندین سؤال آمده است. معمولاً شش متن لیسنینگ وجود دارد، اکثر آنها سخنرانی (صحبتهای آکادمیک) هستند، نه دیالوگها (مکالمات).

صحبتهای آکادمیک شش پرسش مرتبط دارد، در حالیکه دیالوگها ۵ پرسش مرتبط دارند. شما تنها یک فرصت برای گوش دادن به صداهای ضبط شده خواهید داشت. شما باید به پرسشها پاسخ دهید (هیچ رد کردن یا بازگشتنی در کار نیست)، پس این کار سختی است. شما اجازه دارید در حین گوش دادن یادداشت بردارید و به یادداشتها نمره ای داده نخواهد شد.

با آزمون آزمایشی طراحی شده توسط خودتان قادر نخواهید بود که همان شرایط آزمون تافل را برقرار کنید.

از کجا نمونه های دیالوگ بخش لیسنینگ را پیدا کنیم

برای صداهای ضبط شده از نوع دیالوگ که غیر رسمی تر هستند، دنبال کلیپهایی در یوتیوب بگردید یا خلاصه های برنامه های تلویزیونی و فیلم ها (بخصوص آنهایی که در پردیس های دانشگاهی رخ می دهند) را تماشا کنید.

نمونه های لیسنینگ آکادمیک را کجا پیدا کنید
برای صحبت ها و سخنرانی های سخت تر، باز هم اینترنت بهترین دوست شما است. سخنرانی های آنلاین زیاد و دوره های کامل در هر موضوعی قابل دسترس هستند. یک حالت مورد علاقه ی مخصوص خیلی از زبان آموزان مجموعه ی سخنرانی های رایگان از دانشگاه استنفورد در آیتونز است. آن هایی که مورد علاقه تان هستند و شما را به چالش می کشند، انتخاب کنید. خیلی روی رشته ی تحصیلی آینده ی خود تمرکز نکنید، چون امتحان تافل این کار را نمی کند! احتمال دارد که در امتحان موضوعاتی از قبیل علم فیزیک، علوم اجتماعی، هنر و علم زندگی در اختیار شما قرار داده شود.

درست کردن پرسشهای نمونه

در این جا تعدادی از سوالات لیسنینگ تافل آورده شده است که احتمالا از شما پرسیده می شوند:
یک ایده ی اصلی یا موضوع صدای ضبط شده ای را که شنیدید، تعریف کنید.
واقعیتی را که به طور مستقیم گفته شده است، بیان کنید.
دلیل مکالمه ی در حال وقوع را شناسایی کنید.
به سوالات ‘چرا’ یا ‘چه طور’ که به مکالمه یا سخن رانی مرتبط است، جواب دهید.