زبان مالایی

زبان مالایی
Malay Language زبان ملی Brunei ، مالزی ، اندونزی و سنگاپور می باشد. حدود ۲۷۰ میلیون نفر در سراسر دنیا به زبان مالایی صحبت می کنند. از شبه جزیره مالای تا شرق سوماترا اندونزی تا برونئو به این زبان صحبت می کنند. زبان مالایی اسم های زیادی دارد همانند Bahasa Malaysia ، Bahasa Persatuan اما همه آنها به همین زبان اشاره می کنند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این زبان بسیار مهم اما نه چندان معروف را برایتان معرفی می کند تا در صورت نیاز به آموزش زبان مالایی با آن آشنا باشید.

زبان مالایی
زبان مالایی

زمانی که اسلام به جنوب شرقی آسیا راه پیدا کرد ، زبان عربی به عنوان ابزاری برای نوشتن استفاده شد. اما در قرن هفدهم با حضور کشور های همانند انگلیس و هلند سیستم نوشتاری زبان مالایی به زبان لاتین تبدیل شد. الفبای زبان مالایی شامل ۲۶ حرف می باشد که در زبان لاتین وجود دارند. در قسمت های از تایلند و فیلیپین نیز مردم از این زبان برای ازتباط با یکدیگر استفاده می کنند. اگر چه در سال ۱۹۶۸ در قانون اساس مالزی زبان مالایی به عنوان زبان رسمی شناخته شد اما زبان انگلیسی همچنان به صورت بسیار گسترده ای در محیط های تجاری و رسمی مورد استفاده قرار می گیرد. جالب اینجاست که به عنوان مثال در برونئی در نوشتن اسم یک موسسه هم از الفبای لاتین ، عربی Jawi و انگلیسی نوشته شود.
از نظر تاریخی می توان اولین شواهد مربوط به این زبان را که به صورت دست نوشته هستند به نام قانون Tanjong Tanah می باشد که در مورد قومی است که هنوز هم در همان مکان زندگی می کنند. از تاثیر پذیری زبانی ، زبان سانسکریت و زبان هندی و بودایی توانسته اند اثرات زیادی بر روی زبان مالایی داشته باشند.
هر چند آموزش زبان مالایی کی دشوار است و اغلب مردم سعی می کنند در محیط به آن دست پیدا کنند اما موسسه زبان ایران آکسفورد به شما پیشنهاد می کند اگر چاره ی دیگری نداشته باشید می تواند برایتان جالب هم باشد.