دیکشنری پزشکی

دیکشنری پزشکی
ژورنال موسسه آموزش سلامت Institute of Health Educationیک جمله معروف در مورد دیکشنری پزشکی آکسفورد دارد “ هیچ خانه ای نباید بدون این دیکشنری باشد “. اما برای پزشکان ، پرستاران ، فیزیوتراپیست ها ، داندانپزشکان و همه دست اندرکاران حوزه سلامت یک دیکشنری پزشکی خوب می تواند کمک بسیار موثری برای آنها باشد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب بهترین دیکشنری پزشکی را به شما معرفی می کند.
دیکشنری پزشکی دورلند
Dorland’s Medical reference معروف ترین ، کاربردی ترین دیکشنری پزشکی است که در تمام دنیا اعتبار دارد. این دیکشنری برای اولین بار در سال ۱۸۹۰ با ۷۷۰ صفحه چاپ شد و در حال حاضر چاپ ۳۲ دیکشنری پزشکی دورلند در بازار موجو است. این دیکشنری توسط شرکت W.B Saunders چاپ می شود و در حال حاضر این شرکت توسط Elsevier جذب شده است که برندی معروف برای تمامی حوزه های علمی است. این دیکشنری با بیش از ۴۰۰۰۰ مدخل و ۳۵۰ تصویر و توضیح دامنه عظیمی از کلمات را پوشش می دهد. آناتومی ، فیزیولوژی ، بیماری ها ، دارو ( فارموکولوژی ) ، آزمون ها و … همه و همه در این فرهنگ لغت وجود دارند.

دیکشنری پزشکی
دیکشنری پزشکی

دیکشنری پزشکی آکسفورد
البته Oxford concise Medical Dictionary به اندازه دیکشنری دورلند مورد اقبال قرار نگرفته اما دیکشنری پزشکی آکسفورد با حدود ۱۲۰۰۰ مدخل تقریبا تمام حوزه های این علم را پوشش داده است. یک حسن بزرگ این دیکشنری این است که توضیحاتی ساده دارد و سعی کرده که به زبانی ارائه شود که نظر حتی افراد عادی را نیز جلب کند.
هم دیکشنری دورلند برای اندروید و آیفون وجود دارد و هم شما می توانید از Google Play و آیفون نیز دیکشنری آکسفورد را به راحتی دانلود کنید. هم چنین گزینه دیکشنری آنلاین را نیز می توانید در صورت دسترسی به اینترنت داشته باشید.
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد دوره های ویژه آموزش زبان انگلیسی برای پزشکان ، پرستاران و … برگزار می کند. برای اطلاعات بیشتر با ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ تماس بگیرید.