روش هایی برای بهبود مکالمه زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به روش هایی برای بهبود مکالمه زبان انگلیسی در زیر اشاره می کند. علاوه بر این روش های می توانید در کلاس های بحث آزاد یا Free Discussion ما هم شرکت کنید. پس با ما همراه باشید.

روش هایی برای بهبود مکالمه زبان انگلیسی
روش هایی برای بهبود مکالمه زبان انگلیسی

به روش هایی برای بهبود مکالمه زبان انگلیسی توجه کنید:

چطور به انگلیسی صحبت کنید

بیشترین قسمت یادگیری زبان انگلیسی  به این سوال می رسد که چگونه انگلیسی صحبت کنیم. اهداف دیگری نیز وجود دارد، اما یادگیری چطور انگلیسی صحبت کردن به شما کمک خواهد کرد تا با دیگران ارتباط برقرار کنید، و باعث می شود امتیازات بهتری در آزمون های TOEFL,TOEIC,IELTS ، کمبریج و دیگر آزمون ها بگیرید. به منظور دانستن چگونه انگلیسی صحبت کردن، این راهنمایی به شما کمک خواهد کرد تا به سرعت مهارت های گفتاری انگیسی تان را افزایش دهید.

اگر از قبل انگلیسی صحبت می کنید این راهنمایی به شما کمک می کند تا سریع تر مهارتهای اسپیکینگ انگلیسی خود ر بهتر کنید.

زمانیکه یاد می گیرید  چطور انگلیسی صحبت کنید در ابتدا باید بدانید چه نوع یاد گیرنده ای هستید. سوالاتی از این قبیل بپرسید که چرا می خواهم انگلیسی حرف بزنم؟ آیا برای شغلم به این زبان نیاز دارم؟ آیا انگلیسی را برای سفر یا سرگرمی میخواهم، یا چیز جدی تری را در سر می پرورانم؟ اینجا برگه ی کار مفیدی به اسم چه نوع یادگیرنده ی انگلیسی؟ هست که به شما کمک خواهد کرد تا متوجه شوید.

هنگامیکه دریافتید چه نوع یادگیرنده ای هستید، شروع می کنید به بهتر درک کردن اهدافتان. وقتی از اهدافتان باخبر شدید، بهتر خواهید فهمید آنچه را که نیاز دارید تا انگلیسی را به خوبی صحبت کنید. این مشابه فهمیدن چه نوع یادگیرنده ای هستید، است. لیستی از آنچه را که مایلید برای زبان انگلیسی تان انجام دهید را بنویسید.

می خواهید انگلیسی را تا دو سال دیگر روان صحبت کنید؟ به اندازه ای انگلیسی را بلد باشید که به مسافرت بروید و در رستوران سفارش غذا بدهید؟ فهم اینکه  زبان انگلیسی را دقیقا به چه منظور می خواهید به شما کمک خواهد کرد تا حرف زدن به انگلیسی را یاد بگیرید چرا که شما در جهت اهدافتان کار خواهید کرد.

سطح خود را پیدا کنید

قبل از این که شروع کنید به یادگیریِ چگونگیِ صحبت به زبان انگلیسی، باید بدانید که از کجا شروع کنید. شرکت در آزمون تعیین سطح می تواند در فهم این که در چه سطحی هستید کمک کند و سپس می توانید شروع کنید به استفاده از منابعِ مناسب برای سطح خود تا یاد بگیرید که چه طور به خوبی به زبان انگلیسی صحبت کنید. البته، شما نه تنها یاد می گیرید که چه طور به زبان انگلیسی صحبت کنید، بلکه می آموزید چه طور بخوانید، بنویسید و در محیط های مختلفی از زبان انگلیسی استفاده کنید. این آزمونک ها به شما در یافتن سطحِ خود کمک خواهند کرد. با آزمون سطح مبتدی شروع کنید و سپس ادامه دهید. وقتی کم تر از ۶۰% کسب می کنید متوقف شوید و از همان سطح شروع کنید.

آزمون مبتدی

آزمون متوسط

آزمون پیشرفته

درباره ی استراتژی یادگیری تصمیم بگیرید

حالا که شما اهداف، سبک و سطح یادگیری انگلیسی خود را می دانید، وقت آن است که درباره ی استراتژی یادگیری انگلیسی تصمیم گیری کنید. جواب ساده به این سوال که چه طور به انگلیسی صحبت کنید این است که شما باید تا جایی که امکان دارد به آن زبان صحبت کنید. البته، سخت تر از آن است. با تصمیم گیری درباره ی این شروع کنید که کدام نوع از استراتژی یادگیری را برمی گزینید. آیا می خواهید به تنهایی مطالعه کنید؟ آیا می خواهید در کلاس شرکت کنید؟ شما باید چه قدر زمان را به مطالعه ی زبان انگلیسی اختصاص دهید؟ شما برای یادگیری صحبت به زبان انگلیسی مایل به پرداخت چه قدر پول هستید؟ این سوالات را جواب دهید و آن گاه استراتژی خود را خواهید یافت.

فرصت‌های برای صحبت به زبان انگلیسی ایجاد کنید

استفاده از زبان انگلیسی تا جایی که امکان دارد کلید اصلی یادگیریِ چگونگیِ خوب صحبت کردن به زبان انگلیسی است. به اجتماعات آنلاین یادگیری انگلیسی مانند iTalki ملحق شوید تا صحبت کردن به انگلیسی را با بقیه از طریق اسکایپ تمرین کنید. به کلوپ های محلی که تمرکزشان روی صحبت به انگلیسی است، ملحق شوید، با توریست ها صحبت کرده و به آن ها کمک کنید. اگر شما دوستانی دارید که در حال یادگیریِ صحبت به زبان انگلیسی هستند، هر روز ۳۰ دقیقه وقت بگذارید تا با هم به انگلیسی صحبت کنید. خلاق باشید و تا جایی که امکان دارد فرصت های زیادی برای صحبت به زبان انگلیسی فراهم کنید.

صبور باشید. این که یاد بگیرید چه طور به خوبی به زبان انگلیسی صحبت کنید مدتی زمان می برد. به یاد داشته باشید که به خودتان زمان دهید و به خوبی با خود رفتار کنید.