مهم ترین نکته در آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با کمی طنز به مهم ترین نکته در آموزش زبان اشاره می کند که بسیار می تواند در مسیر یادگیری زبان موثر باشد.

مهم ترین نکته در آموزش زبان
مهم ترین نکته در آموزش زبان

اما مهم ترین نکته در آموزش زبان چیست؟

مهم‌ترین چیزی که شما موقع تلاش در یادگیری زبان انجام می‌دهید چیست؟ تنها حُقه‌ای که به شما کمک خواهد کرد تا به میزان خیلی سریع‌تری ارتقا یابید چیست؟
خیلی خود را جدی نگیرید!
صادقانه، داشتن حس شوخ طبعی خیلی بیشتر از ساعت‌ها درس خواندن، یا حتی داشتن دانش عالی گرامر به شما کمک خواهد کرد.
چرا؟ چون اگر شما خیلی خود را جدی بگیرید، موقعی که اشتباهی کنید از خندیدن افراد وحشت زده می‌شوید. و اگر شما از اشتباه کردن وحشت داشته باشید، به هیچ وجه قادر نخواهید بود به سرعت زبانی جدید را بیاموزید.
البته، مردم زیادی نگران هستند که موقع سعی در یادگیری زبان بد به نظر برسند. آن‌ها می‌ترسند که احمق جلوه کنند یا اینکه در موقعیتی عجیب یا خجالت‌آور گیر کنند. اما اینکه مستقیم از نداشتن دانش درباره‌ی موضوعی به عالی بودن در آن برسید کاملاً امکان غیر ممکن است. شما همان‌طور که در حال تمرین و پیشرفت هستید، اشتباهاتی خواهید کرد، مردم گاهی برای فهمیدن آنچه منظورتان است در کشمکش خواهند بود، و گاهی می‌خندند. اما این چیزی نیست که بترسید!

در اینجا شما باید چیزی را درباره‌ی خندیدن به یاد داشته باشید. مردم به دلایل زیادی می‌خندند، اما اغلب فقط به این دلیل است که استرس با فشار را در موقعیتی از بین ببرند. اگر شما در برقراری ارتباط در کشمکش هستید و شخصی دیگر شروع به خندیدن می‌کند، احتمالاً قصدشان این نیست که شما حس بدی داشته باشید‌ – فقط عصبی هستند. در واقع، معمولاً افراد حتی به شما نمی‌خندند، به موقعیت می‌خندند.

این تفاوتی خیلی مهم است. به محض اینکه متوجه شوید این موقعیت است که خنده‌آور است و نه شما، آن وقت شما هم می‌توانید شروع به خندیدن به آن کنید! در واقع، موقعی که برقراری ارتباط برایتان سخت است بهترین کار ممکن که می‌توانید انجام دهید خندیدن است.