مهم ترین ها در موفقیت یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز می خواهد نکاتی را اشاره کند که از مهم ترین ها در موفقیت یادگیری زبان می باشد. پس حتما این متن را با دقت بخوانید و از آن لذت ببرید.

مهم ترین ها در موفقیت یادگیری زبان
مهم ترین ها در موفقیت یادگیری زبان

اما په مواردی از مهم ترین ها در موفقیت یادگیری زبان به حساب می آید؟

چه چیزی شامل جوهره‌ی کسب موفقیت در یادگیری زبان می‌شود؟ فکر می‌کنم که کلید در کلمه‌ی «ارتباط دادن» نهفته است.

اول از همه اینکه یادگیرندگان می‌بایست با زبانی که در حال یادگیری آن هستند ارتباط برقرار کنند. باید به آن زبان، به مردم و یکسری از جوانب آن فرهنگ علاقه‌مند باشند. نیاز نیست که همه‌ی مردم یا همه‌ی جوانب آن فرهنگ را دوست داشته باشند، فقط برخی از آن‌ها را. یادگیرندگان به ارتباطات احساسی با زبان و تا آن‌جا که ممکن است با محتوای مورد مطالعه، نیاز دارند.

دوم اینکه مطالعه باید مداوم و در جریان باشد و از هر روز به روز بعد متصل شود. نباید در زنجیره، فواصل طولانی وجود داشته باشد؛ لااقل برای دوره‌های مطالعات شدید در طول چند ماهِ پشت سر هم، نباید این چنین باشد. این اغلب به راحتی از طریق گوش دادن روزانه به محتوای انتخابیِ مورد علاقه و محتوایی که سطح مطلوبی از دشواری را دارد، حاصل می‌شود.

ما وقتی زبانی را می خوانیم، سعی می کنیم هر روز ، روزی یک ساعت بخوانیم. بیش تر آن گوش کردن به چیزهایی است که برایمان جالب هستند. ما وقتی یادگیری زبانی را شروع می کنیم به طور فشرده لیسنینگ انجام می دهیم، به بیان دیگر لیسنینگ تکرار شونده به همان متن های کوتاه مبتدی. همان طور که پیش می رویم، اغلب کم تر به متن های مشابه گوش می کنیم، اما به آن چه گوش می کنیم و می خوانیم، با علاقه، احساس و ارتباط فکری جلو می رویم.

ما همیشه نسخه های نوشتاری آن چه که دارم گوش می کنیم را می خوانم تا لغات نوشته شده را به صداهایی که می شنویم ‘مرتبط’ کنیم. ما این کار را با ذخیره ی لغاتی که نمی دانیم و عبارات کلیدی در پایگاه داده های شخصیمان انجام می دهیم، به بیان دیگر ما این لغات و عبارات را ذخیره می کنیم.

لغات و عباراتی که ما به این روش یاد می گیرم در ذهنمان می مانند، و حتی به طور ناخودآگاه در متن هایی که به آن ها برخوردیم. ما در ذخیره ی عبارات، لغات را به لغاتی دیگر در عبارات مشابه مرتبط می کنیم، لغاتی که باید با هم استفاده بشوند. این درکی طبیعی را ایجاد می کند از این که چه طور لغات معمولا استفاده می شوند.

ما در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به همه راه رسیدن به لذت بردن از یادگیری زبان را نشان می دهیم.