روش هایی که باید برای یادگیری زبان بیاموزید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می خواهد روش هایی که باید برای یادگیری زبان بیاموزید را معرفی کند. این تکنیک ها می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

روش هایی که باید برای یادگیری زبان بیاموزید
روش هایی که باید برای یادگیری زبان بیاموزید

لیستی از روش هایی که باید برای یادگیری زبان بیاموزید

به آن‌چه که نمی‌دانید توجه کنید

این بیشتر در مورد تولید صادق است تا دریافت. وقتی صحبت می‌کنید یا می‌نویسید، هربار که با چیزی مشکل‌ساز روبروی می‌شوید، یک یادداشت ذهنی بردارید (یا بهتر از آن یک یادداشت واقعی تهیه کنید).

این می‌تواند یک لغت یا عبارت یا حوزه‌ی مشخصی از دستورزبان باشد که کاملاً از آن مطمئن نیستید. وقتی فرصتی یافتید، دنبالش بگردید و خلاء اطلاعاتی را پر کنید.

هر گونه به‌خاطرسپاری را پیش از رفتن به تختخواب انجام دهید

مغزمان در حین خواب ما اطلاعات را پردازش می‌کند. این باید به‌خاطرسپاری محض باشد نه تلاش برای رمزگشایی نکات گرامری یا هر چیز بیش از حد سخت. من به این نتیجه رسید‌ه‌ام که واژگان بهتر از همه کار می‌کند- پس به سراغ فلش‌کارت‌های خود بروید/ آخرین چیز را در هر روز وقتی که در تخت هستید وارد فهرست کنید و من تضمین می‌کنم که آن را به مراتب بهتر به خاطر می‌سپارید.

کارها را پیش از انگلیسی به اسپانیایی انجام دهید

این یکی سخت است. به عاداتی که در هر روز دارید توجه کنید- مقالاتی که می‌خوانید، موسیقی که به آن گوش می‌دهید، اخباری که تماشا می‌کنید و غیره. تلاش کرده و این را به اسپانیایی تغییر دهید. اگر سرتیترها را هر روز بررسی می‌کنید پیش از آن‌که به انگلیسی بخوانیدشان آن‌ها را به اسپانیایی بخوانید- تلاش کنید و به موسیقی اسپانیایی گوش کنید و هر روز نیم ساعت به آن گوش کنید. به نظر می‌آید که تفاوتی ایجاد نخواهد کرد، اما خلاصه‌ی همه‌ی این تغییرات کوچک می‌تواند روی یادگیری زبان شما در جهتی مثبت تاثیر به سزایی داشته باشد.

هر روز از آن استفاده کنید

دقیقاً عادت مخصوصی به آن معنا نیست، اما سعی کنید هر روز زبان اسپانیایی را در برنامه‌ی خود جا دهید. پیگیری واقعاً کلید یادگیری زبان است، و به این روش شما می‌توانید پیغامی واضح را به یادگیری زبان مغز خود بفرستید که منظورتان کار است.

به خود اهداف ملموس برای رسیدن دهید. شما وقتی به هدفی رسیدید باید بتوانید آن را تیک بزنید و انجام شده بپندارید- باید بدون ابهام باشد، بدون هیچ گونه شکی درباره‌ی این که شما برای رسیدن به آن چه کاری باید انجام دهید.