نباید ها در آموزش زبان ایتالیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان ایتالیایی را در ایران می باشد. مکالمه زبان ایتالیایی و هم چنین آزمون استرنی کلاس های موجود در آموزشگاه می باشد. امروز اما می خواهیم به برخی از نباید ها در آموزش زبان ایتالیایی اشاره کنیم. پس با ما همراه باشید.

نباید ها در آموزش زبان ایتالیایی
نباید ها در آموزش زبان ایتالیایی

به نباید ها در آموزش زبان ایتالیایی می پردازیم:

روش هایی فوری برای صحبت کردن به زبان ایتالیایی وجود دارد، و نکات و حقه هایی وجود دارد که در مدرسه ی زبان ایتالیایی یاد نمی دهند. برعکس، روش ها و رویکردهایی وجود دارد که پیشرفت شما را کاهش می دهد و فقط ناامیدی و بی انگیزگی را در بر دارد. احتمال دارد که شما بهترین قصد را داشته باشید، اما در این جا روش هایی وجود دارد که چه طور زبان ایتالیایی (یا هر زبان خارجی دیگری) را یاد نگیرید.

از گویشوران ایتالیایی بومی دوری کنید

موقع مطالعه ی زبان ایتالیایی مدام با گویشوران انگلیسی هم صحبت شوید، چون از همه ی این ها گذشته، شما می توانید با خواست خود و بدون این که مجبور باشید برای فهماندن صحبت خود تلاشی اضافی کنید با آن ها ارتباط برقرار کنید. شما احتمالاً هرگز هیچ یک از جزئیات گرامر ایتالیایی را یاد نمی گیرید، اما حداقل باعث شرمساری خود نمی شوید.

با شتاب یاد بگیرید

تا دیر وقت بیدار بمانید، یک عالمه قهوه ی اسپرسو بنوشید، و تلاش کنید تا یک ترم را در یک شب بیاموزید. این در کالج کارساز بود، پس باید در مورد زبان خارجی هم کارساز باشد، درست است؟ خب، شما نمی توانید با فقط گذراندن چند روز در باشگاه به تناسب اندام برسید، و نمی توانید با مطالعه درست شبِ قبل از امتحان زبان ایتالیایی را بیاموزید. این کار مستلزم تلاشی تکرار شده در طول یک دوره ی زمانیِ زیاد است تا به نتیجه برسید. رُم یک روزه ساخته نشد، و هیچ کس نمی تواند در یک روز بعدازظهر در زمان حالِ شرطیِ ایتالیایی مهارت کسب کند.

۳-ورژن دوبله شده را بگیرید

فیلم ایتالیایی که منتقدان آن را تحسین کردند؟ این فیلم الان در دی وی دی و به زبان انگلیسی قابل دسترس است. پس بنشینید، مقداری ذرت درست کنید، و فیلم دوبله شده را به مدت دو ساعت تماشا کنید. حالت بدترِ آن این است که جزئیاتِ متنوع زبان ایتالیایی را در طول مکالمات و همچنین صداهای اصلی را از دست می دهید.
بله، گوش کردن به یک فیلم خارجی در نسخه ی اصلی سخت است، اما هیچ کس هرگز نگفته که یادگیری زبان ایتالیایی آسان است. اگر فیلم این قدر خوب است، آن را دو دفعه تماشا کنید – اول به زبان ایتالیایی، و سپس با زیر نویس. این کار درک شما را تقویت خواهد کرد، و به احتمال خیلی زیاد دیالوگِ اصلی اختلافی جزئی در معنا خواهد داشت که هرگز توسط ترجمه انتقال نمی یابد.

۴- فقط به یک روش بچسبید

فقط یک روش برای یادگیری زبان ایتالیایی وجود دارد – روش شما!
از معادل زبان شناسی اجتناب کنید (حفظ کردن هر خط از فیلم فِلینی، یا دانستن هر فعلِ مرتبط به آشپزی) و یک روش متعادل را امتحان کنید، خواه خواندن یک کتاب ایتالیایی باشد، کامل کردن تمرین های کتاب کار باشد، گوش کردن به یک نوار یا سی دی و یا صحبت با یک گویشور بومی ایتالیایی باشد.

۵- طوری صحبت کنید که انگار در حال صحبت به زبان انگلیسی هستید

الفبای ایتالیایی مشابه الفبای لاتینِ استفاده شده در زبان انگلیسی است. پس چه کسی لازم دارد تا حرف r را به طور چرخشی بیان کند؟ چرا دانستن تفاوت بین حروفِ e باز و بسته مهم است؟ اگر چه احتمالاً گویش های ایتالیاییِ مخصوص، شیوه ی ویژه ای از تلفظ را دارند که به طور نسبی ایتالیایی استاندارد است، این به آن معنا نیست که گویشورانِ غیر بومی حقِ ساختن قوانین جدید را در رابطه با تلفظ دارند.

۶- در کلاس های “یادگیری زبان ایتالیایی در ۴۸ ساعت” شرکت کنید

یادگیری عبارات ضروری ایتالیایی موقع سفر به ایتالیا مفید است، اما حافظه ی کوتاه مدت شما طی چند روز شما را ناامید می کند. و بعد چی؟! به جای آن، یک رویکرد سنجیده تری را اتخاذ کنید، و قبل از سفر به ایتالیا با یک شخص ایتالیایی اصول زبان ایتالیایی را طی چند هفته بیاموزید.

۷- به رادیو یا تلویزیون ایتالیایی گوش نکنید

از آن جا که شما در هر حال نمی توانید مکالمه را متوجه شوید، به خودتان زحمتِ روشن کردنِ رادیو یا تلویزیون را به زبان ایتالیایی ندهید (از طریق کابل یا اینترنت). گویندگان خیلی سریع صحبت می کنند، و بدون هیچ بافت متنی، درک شما به صفر می رسد. از طرف دیگر، احتمال دارد که شما قادر نباشید یک آلت موسیقی را بنوازید، اما صرف نظر از این که کلاسیک، رپ، هیپ هاپ، یا متال باشد، می توانید به راحتی ریتم، آهنگ، و گام هر آهنگی را متوجه شوید. این را به خاطر داشته باشید، و آن گاه احتمالاً دخیل کردنِ آهنگ های مجزای ایتالیایی موقع صحبت کردن به آن زبان راحت تر می شود حتی اگر شما خودِ لغات را متوجه نشوید (خیلی از خوانندگان اُپرا موقع نمایش به زبان ایتالیایی طرز بیانی نزدیک به سطح عالی دارند، اما همچنان فقط فهمی ابتدایی از زبان را دارند).