افسانه هایی در مورد زبان اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به افسانه هایی در مورد زبان اسپانیایی اشاره می کند که آموزش زبان اسپانیایی را برایتان جالب تر می کند. پس با ما همراه باشید و کمی بیشتر با زبان اسپانیایی آشنا شوید.

افسانه هایی در مورد زبان اسپانیایی

افسانه هایی در مورد زبان اسپانیایی

به افسانه هایی در مورد زبان اسپانیایی توجه کنید:

وقتی مردم زیادی به خصوص آن هایی که در آمریکا هستند، به اسپانیایی فکر می کنند تمایل دارند تا به mariachis، بازیگر معروف مکزیکی و مهاجران مکزیکی فکر کنند. اما زبان اسپانیایی و مردمش خیلی متمایزتر از کلیشه های پیشنهاد شده هستند. ما در این جا ۱۰ افسانه درباره ی زبان اسپانیایی و مردمی که به آن صحبت می کنند را بیان می کنیم:

بیش تر مردم با صحبت به زبان انگلیسی بزرگ می شوند تا صحبت به زبان اسپانیایی

چون انگلیسی در زمینه ی علم، جهانگردی و تجارت به زبان بین المللیِ جهانی تبدیل شده است، فراموش کردن این مساله راحت است که دو زبان دیگر تا حد زیادی و با توجه به تعداد گویشوران بومی از زبان انگلیسی پیشی گرفته اند‌.

بر مبنای گزارش پایگاه داده‌ی Ethnologue زبان چینی ماندارین به راحتی با ۸۹۷ میلیون گویشور بومی در رتبه ی اول قرار دارد. زبان اسپانیایی با ۴۲۷ میلیون در جایگاه دوم قرار می گیرد، اما به خوبی بالای زبان انگلیسی با ۳۳۹ میلیون گویشور قرار دارد.

یکی از دلایلی که زبان انگلیسی مهم به نظر می‌ رسد این است که در مقایسه با فقط ۳۱ کشور برای زبان اسپانیایی به طور مرتب در ۱۰۶ کشور صحبت می شود. و وقتی گویشوران غیر بومی هم حساب شوند زبان انگلیسی در جایگاه بالاتری نسبت به اسپانیایی قرار می گیرد چون رایج ترین زبان دوم است.

اسپانیایی زبان آمریکای لاتین است

اصطلاح «آمریکای لاتین» به طور سنتی به کشورهایی از قاره ی آمریکا تعلق می‌گیرد که یک زبان رومی در آن غالب است. بنابراین پرجمعیت‌ترین کشور آمریکای لاتین که برزیل است با بیش از ۲۰۰ میلیون نفر جمعیت- پرتغالی (و نه اسپانیایی) را به عنوان زبان رسمی دارد. حتی هاییتی فرانسوی‌زبان و کرئول‌زبان هم جزو آمریکای لاتین به حساب می‌آیند همانند گینه‌ی فرانسوی. اما کشورهایی مانند بلیز (که قبلاً به هوندوراس بریتانیا معروف بوده و در آن انگلیسی زبان ملّی تلقی می‌شود) و جمهوری سورینام (که در آن زبان هلندی غالب است) جزو آمریکای لاتین به حساب نمی‌آیند. به همین ترتیب بخش فرانسوی‌زبان کانادا هم اینطور نیست.

گویشوران بومی اسپانیایی مانند اسپیدی گونزالس (شخصیت کارتونی) بسیار سریع صحبت می‌کنند

اسپانیایی صحبت کردن شخصیت کارتونی اسپیدی گونزالس نوع اغراق شده ی اسپانیایی رایج در مکزیک است، البته حقیقت این است که اقلیت گویشوران اسپانیایی لهجه‌ی مکزیکی دارند. اسپانیایی رایج در اسپانیا و آرژانتین، به عنوان دو مثال، مانند اسپانیایی مکزیک نیست – همانطور که گویشوران انگلیسی شبیه به هم‌زبانان خود در بریتانیای کبیر یا آفریقای جنوبی تکلم نمی‌کنند.

تلفظ حرف ‘R’ در اسپانیایی سخت است

بله، تمرین لازم است تا r را طبیعی تلفظ کنید اما میلیونها نفر هر ساله آن را یاد می‌گیرند. اما همه ی Rها این طور نیستند: شما می‌توانید کلمه ی رایج pero را تقریباً درست تلفظ کنید به این ترتیب که آن را peddo تلفظ کنید و merosounds را هم meadow تلفظ کنید تا نزدیک به صورت صحیح آن باشد.

در هر صورت تلفظ r اسپانیایی برای گویشوران بومی انگلیسی به مراتب راحت تر است تا نلفظ r انگلیسی برای متکلمان بومی زبان اسپانیایی.

مردمی که اسپانیایی صحبت می‌کنند اسپانیایی هستند

اسپانیایی به عنوان یک ملیت فقط به مردم اسپانیا اشاره دارد. مردمی که اهل مکزیک هستند، خوب، مکزیکی تلقی می‌شوند؛ مردم گواتمالا، گواتمالایی هستند؛ و غیره.

زبان اسپانیایی در آمریکا بر زبان انگلیسی غلبه می کند

در حالی که تعداد گویشوران بومیِ اسپانیایی در آمریکا تا سال ۲۰۲۰ به تقریباً ۴۰ میلیون نفر افزایش می یابد – ۱۰ میلیون در سال ۱۹۸۰ – مطالعات بدون تناقض نشان می دهند که بچه هایشان دو زبانه می شوند و این که احتمالاً نوه هایشان منحصراً به زبان انگلیسی صحبت می کنند. به بیان دیگر، سطح اسپانیایی صحبت کردن تا حد زیادی به میزان مهاجرت اخیر بستگی دارد تا به استفاده از اسپانیایی توسط آن هایی که در آمریکا به دنیا آمده اند. تغییر زبان نوادگان اسپانیایی به زبان انگلیسی مشابه آلمانی ها، ایتالیایی ها و چینی هایی است که به آمریکا آمدند.

اسپانیایی فقط زبان رسمی اسپانیا و آمریکای لاتین است

از قلمروهای آفریقایی که یک زمانی قسمتی از امپراتوری اسپانیا بودند، یک کشور مستقل همچنان از زبان اسپانیایی استفاده می کند. این کشور گینه ی استوایی است، که در سال ۱۹۶۸ مستقل شد. یکی از کوچک ترین کشورهای آفریقا است، و تقریباً ۷۵۰۰۰۰ مقیم دارد. حدود دو سوم آن ها به زبان اسپانیایی صحبت می کنند، در حالی که فرانسوی، پرتغالی و زبان های بومی هم استفاده می شوند.

مقالات مرتبط

کلمات زبان اسپانیایی بدون معادل انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به یک سری کلمات جالب در زبان اسپانیایی اشاره می کند. کلمات زبان اسپانیایی بدون معادل انگلیسی می تواند برای کسانی که به آموزش زبان اسپانیایی مشغول هستند بسیار مفید باشد. پس با ما همراه باشید. اما کلمات زبان اسپانیایی بدون معادل انگلیسی را ببنیید: Amigovio/amigovia این لغت نسبتاً جدید است و بسته به بافت […]

۹ اشتباه که موقع یادگیری زبان اسپانیایی باید از آن ها اجتناب کرد

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای یادگیری بهتر شما و آموزش زبان اسپانیایی مفید تر به ۹ اشتباه که موقع یادگیری زبان اسپانیایی باید از آن ها اجتناب کرد اشاره می کند. پس اگر در حال آموزش زبان اسپانیایی هستید حتما این متن را دنبال کنید. اما ۹ اشتباه که موقع یادگیری زبان اسپانیایی باید از آن ها اجتناب کرد را […]

تشکر کردن در زبان اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آموزش زبان اسپانیایی را برای شما با یک سری جمله بسیار کاربردی ارائه می دهد. امروز تشکر کردن در زبان اسپانیایی  را برایتان می آوریم. پس با ما همراه باشید. بیایید تشکر کردن در زبان اسپانیایی را یاد بگیریم: چگونه از Gracias به عنوان لغتی برای تشکر استفاده کنید اگر مایل هستید نشان دهید که برای […]

تلفظ حرف E در زبان اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به یک مبحث آموزش زبان اسپانیایی می پردازد. تلفظ حرف E در زبان اسپانیایی روش های متفاوتی دارد. پس با ما همراه باشید تا بیشتر با این روش ها آشنا شوید. اما تلفظ حرف E در زبان اسپانیایی به چه صورت انجام می شود: رایج ترین صدا برای e بسیار شبیه صدای “e” انگلیسی در لغتی […]

چرا اسپانیایی گاهی زبان castellano نامیده می شود

یک سوال که برای بسیاری از شما پیش آمده است این است که چرا اسپانیایی گاهی زبان castellano نامیده می شود ؟ امروز می خواهیم آموزش زبان اسپانیایی را با توضیح این تفاوت شروع کنیم. پس با ما همراه باشید. اما چرا اسپانیایی گاهی زبان castellano نامیده می شود اسپانیایی یا castellano ؟ شما هر دو لغت را موقع رجوع […]

ارتباط زبان اسپانیایی با زبان عربی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد هر دو زبان اسپانیایی و عربی را در کلاس های خود آموزش می دهد. اما امروز به آموزش زبان اسپانیایی و عربی نمی پردازیم بلکه به ارتباط زبان اسپانیایی با زبان عربی اشاره خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید. به ارتباط زبان اسپانیایی با زبان عربی توجه کنید: اگر شما به زبان اسپانیایی یا انگلیسی […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ