آزمون زبان ملی

آزمون زبان ملی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد از داوطلبین زبان دکتری برای آمادگی آزمو زبان ملی ثبت نام به عمل می آورد. این آزمون ها جایگزین آزمون هایی همانند آیلتس و تافل در ایران می باشند و داوطلبیی که متقاضی شرکت در دوره های دکتری در ایران هستند می توانند در این آزمون ها شرکت کنند.

آزمون ملی زبان
آزمون ملی زبان

آزمون های ملی زبان انگلیسی کدام آزمون ها هستند؟

از چند سال گذشته تا کنون آزمون هایی طراحی شده اند تا سطح زبان داوطلبین شرکت در دکتری ایران را بتواند بسنجد. این آزمون ها نسخه ایرانی و ملی شده تست های معروفی همچون تافل کاغذی بوده است که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرند.

این آزمون ها ممکن است اسامی زیادی داشته باشند و توسط سازمان سنجش ، وزارت علوم ، دانشگاه آزاد و یا دانشگاه تهران برگزار شوند. آزمون هایی همانند EPT, MSRT, MHLE, TOLIMO , UTEPT و.. از این دست آزمون ها هستند.

طرح آزمون زبان ملی واحد چیست؟

وزارت علوم قصد دارد کلیه این آزمون ها را تجمیع کند تا دیگر نیازی نباشد که در آزمون های مختلف شرکت کنند. به عنوان مثال اگر شخصی در آزمون دکتری زبان در دانشگاه آزاد شرکت کند باید آزمون EPT را بدهد و به عنوان مثال برای آزمون وزارت بهداشت آزمون MHLE مورد نیاز است. اما در آزمون زبان ملی واحد دیگر نیازی به شرکت در چند آزمون نیست.

اما برای موفقیت در آزمون زبان ملی انگلیسی باید بتوانید حدودا ۵۰% از سوالات این آزمون ها را به درستی پاسخ دهید. این کار چندان کار دشواری نیست و می توانید با شرکت در یک کلاس مناسب به راحتی در این گونه تست ها موفق باشید.

برای شرکت و ثبت نام در کلاس های آزمون های مختلف دکتری با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید. هم چنین برای تعیین سطح می توانید به قسمت تعیین سطح آنلاین وب سایت موسسه زبان ایران آکسفورد مراجعه کنید.