استراتژی های ضروری برای موفقیت در آزمون تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یک سری استراتژی های ضروری برای موفقیت در آزمون تافل ارائه می دهد. سعی کنید ای موارد را به کار ببندید تا نتیجه بهتری بدست آورید.

نکات و استراتژی های ضروری برای موفقیت در آزمون تافل که باید بدانید

دانستن استراتژی های کلی امتحان تافل و نکات مخصوص فرمتی که امتحان را می دهید، مثل امتحان مبتنی بر کاغذ یا IBT، روز امتحان به شما کمک می کند.

استراتژی های ضروری برای موفقیت در آزمون تافل
استراتژی های ضروری برای موفقیت در آزمون تافل

استراتژی های کلی در کمک به آماده سازی شما برای امتحان تافل

بدانید کدام مدل تافل را قرار است بدهید

منوط به این که کجا و کی امتحان تافل را می دهید، یا با امتحان اینترنتی (تافل IBT) روبه رو خواهید شد یا امتحان تافل مبتنی بر کاغذ (تافل PBT). مطمئن شوید که از کدام فرمت استفاده خواهید کرد. نمره ی تافل شما از هر امتحان توسط کالج های منتخب شما قبول می شود، ولی تفاوت های موجود در فرمت امتحان روی برخی آماده سازی های شما تاثیر خواهد گذاشت.

با برنامه به امتحان تافل نزدیک شوید

زمان مناسبی را برای آماده سازی تافل بگذارید تا نقطه های قوت و ضعف خود را بدانید. این فهم به شما کمک می کند تا همان طور که برای امتحان آماده می شوید تصمیم بگیرید انرژی خود را کجا متمرکز کنید. اگر قرار است امتحان مبتنی بر کاغذ (PBT) را بدهید، روی تعدادی از امتحان های آزمایشی کار کنید و سپس آماده سازی تافل خود را در هر نقطه ضعفی متمرکز کنید. برای دانستن نقطه قوت های خود وقت بگذارید، ولی زمان خود را صرف تقویت نقطه ضعف های خود کنید. اگر امتحانتان اینترنتی (IBT) خواهد بود، اطمینان حاصل کنید که به وب سایت تافل IBT سر می زنید (www.ets.org/toefl) و اطلاعات ارائه شده در آن جا را بررسی می کنید. به علاوه، نظر معلمتان را درباره ی این که کجا می توانید به بهترین شکل زمان آماده سازی خود را بگذرانید، بپرسید. ETS نمونه سوال هایی را هم برای PBT و هم IBT در وب سایتش می گذارد.

برای کسب حداکثر نمره ی تافل، آماده ی شرایط برگزاری امتحان باشید و تمرین عالی داشته باشید

تمرین دائمی می شود! اگر شما زمانی را در مکانی آرام کنار بگذارید تا تعدادی امتحان آزمایشی بدهید، برای سختی های نشستن روی صندلی و تمرکز بر منابع امتحان تافل آماده خواهید شد. امتحان PBT 3 ساعت و نیم است، و IBT تقریبا ۴ ساعت و نیم طول می کشد. پوشیدن لباس چند لایه و همراه داشتن یک ژاکت یا پلوور نخی ایده ی خوبی است چون دمای اتاق امتحان ممکن است گرم تر یا سردتر از آنی باشد که پیش بینی کرده اید. قصدتان این است که قادر به نشان دادن همه ی آن چه که می دانید در امتحان باشید. امتحان های انگلیسی زبان خودشان به قدر کافی سخت هستند- دیگر لازم نیست در طول امتحان با گرما یا سرما هم دست و پنجه نرم کنید.