راه های غیر زبانی برای بهبود زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکات دیگری علاوه بر آموزش زبان هم همیشه تاکید داشه است. امروز به راه های غیر زبانی برای بهبود زبان انگلیسی اشاره می کنیم که بدون گفتن یک کلمه سطح زبانتان را بهتر جلوه می دهد.

راه های غیر زبانی برای بهبود زبان انگلیسی
راه های غیر زبانی برای بهبود زبان انگلیسی

برقراری ارتباط به انگلیسی فرای صرفاً یادگیری واژگان انگلیسی می‌رود. در حقیقا استراتژی‌های غیر کلامی بسیاری وجود دارد:

وقتی به انگلیسی صحبت می‌کنید، رابطه‌ی چشمی برقرار نمایید

وقتی با کسی صحبت می‌کنید، بهتر است تا آنجا که می‌شود به چشمانش نگاه کنید. این نشان می‌دهد که در مکالمه درگیر هستید و وقتی صحبت نمی‌کنید مشتاقانه گوش دهید. مخصوصاً در محیط‌های پر صدا ممکن است متوجه شوید که وقتی شخص صحبت می‌کند چشمانتان به سمت لبهایش می‌رود. با اینکه این باعث می‌شود آن‌چه را در محیطی شلوغ مانند رستوران می‌گویند، بهتر درک کنید، تلاش به حفظ تماس چشمی تا حد امکان کنید.

نسبت به زبان بدن آگاه باشید

آن‌چه که شما با دستان و حالات صورت خود انجام می‌دهید حرف‌های زیادی برای گفتن دارد- بعضی مواقع بیشتر از لغات! شما نه تنها باید از زبان بدن شخصی که در حال صحبت با او هستید آگاه باشید، بلکه باید بدانید زبان بدن شما هم درباره‌ی‌تان چه می‌گوید. اگر شخصی کمی از شما فاصله می‌گیرد، احتمالاً نشان دهنده‌ی این است که آن‌ها به موضوعی که درباره‌اش صحبت می‌کنید علاقه‌مند نیستند. اگر زیاد لبخند می‌زنند، احتمالاً به این معنی است که با شما موافق هستند.

خود را برای مکالمات انگلیسی که ممکن است داشته باشید آماده کنید

اگر برنامه به تمرین صحبت کردن در انگلیسی دارید، عیبی ندارد که خود را برای مکالمه آماده کنید. متنی برای خود بسازید تا صحبت طولانی کنید که به شما اجازه می‌دهد اصطلاحات و عبارات مشکل را تمرین کنید. نه تنها اینکار به شما تجربه‌ی زمان واقعی را برای بهتر کردن مهارت‌هایتان می‌دهد، بلکه به شما اجازه می‌دهد انگلیسی را با اعتماد به نفس صحبت کنید.

در موقعیت‌های کاری یا مکالمات دوستانه، بیشتر از صرفاً لغات انگلیسی رد و بدل می‌شود پس یادتان باشد که همه‌ی حواستان را به آن دهید. این موقعیتی عالی برای تمرین و تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی شما است و احتمالاً بیشتر از موقعی که فقط خودتان مطالعه می‌کنید، یاد خواهید گرفت.