مهاجرت پرستار به کانادا

مهاجرت پرستار به کانادا
در برنامه مهاجرت به کانادا به عنوان نیروی ماهر Skilled Worker بخش ویژه ای برای پرستاران وجود دارد. انجمن پرستاری کانادا Canadian Nurses Association خبر خوبی برای مهاجرت پرستار به کانادا و فعالین این حوزه داشته است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای پرستارانی که دوست دارند در کانادا کار و زندگی کنند اطلاعات مورد نیاز را در زیر بیان می کنیم.

مهاجرت پرستار به کانادا
مهاجرت پرستار به کانادا

با پیش بینی CNA مبنی بر کمبود پرستار در آینده ، موقعیت مهاجرت پرستار به کانادا بیش از پیش در دسترس قرار گرفته است. در کل سیستم مهارجت به کانادا یک سیستم امتیاز محور است که امتیازات خود را به فاکتور های زیادی همچون سن ، تحصیلات ، حوزه آموزشی ، سابقه کاری ، مهارت زبان انگلیسی و فرانسه و .. بستگی دارد. مخصوصا اگر شما دوست دارید در کبک فعالیت داشته باشید نقش زبان فرانسه بسیار پر رنگ است اما از آنجا که شغل پرستاری بسیار در کانادا و کبک مورد نیاز است ، افرادی که از سابقه خوبی برخوردارند و مدرک تحصیلی مناسبی دارند حتی بدون داشتن سطح خوب در زبان فرانسه امکان قبولی را دارند اما باید حتما سطح خوبی را در زبان انگلیسی داشته باشند.
اما روند مهاجرت پرستار به کانادا به ترتیب زیر است:
در ابتدا مدرک شما باید توسط سازمان مهاجرتی کانادا مورد سنجش قرار بگیرد. بعد از این کار شما باید به عنوان یک پرستار در کانادا ثبت شوند و منتظر یک فرصت شغلی یا Job Offer بمانند. اما شاید شما بپرسید که چطور باید به عنوان یک پرستار در کانادا ثیت شد.
شما باید برای این کار یا به عنوان Registered Nurse (RN) و یا Licensed/registered Practical Nurse (LPN/RPN) باید ثبت شوید. این کار را می توانید توسط CAN (Canadian Nurses Association) و یا Canadian Council for Practical Nurse Regulators(CCNR) انجام دهید.
شما برای این کار باید به CCPNR استان مورد نظر خود بروید. لیستی از استان ها را می توانید در سایت CIC.CA بدست آورید. بعد از اینکه مدارک شما تایید شد نوبت به بررسی دیگر فاکتور ها می رسد. آزمون آیلتس ، سطح زبان انگلیسی ، سطح زبان فرانسه از مهم ترین عوامل می باشند.
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای مهاجرت پرستار به کانادا برنامه ویژه ای دارد. اگر شما هم جزو پرستارانی هستید که قصد مهاجرت پرستار به کانادا را دارید بهتر از فرصت ایجاد شده نهایت استفاده را ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.