لغت Obon در زبان ژاپنی چیست؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان ژاپنی در ایران است. امروز از زبان یک ژاپنی می خواهیم بررسی کنیم لغت Obon در زبان ژاپنی چیست؟ بیایید با چند لغت در مورد فصل ها و فرهنگ ژاپنی آشنا شویم.

لغت Obon در زبان ژاپنی چیست؟
لغت Obon در زبان ژاپنی چیست؟

اما لغت Obon در زبان ژاپنی چیست؟

سلام به همه! امیدوارم از ماه آگوست لذت ببرید (Hachi gatsu, はちがつ,八月). باورش سخت است که آگوست شده در حالی که من احساس می کنم تابستان (Natsu, なつ, 夏 ) دارد به پایان خود نزدیک می شود، و قبل از این متوجه شویم فصل پاییز (Aki, あき, 秋) شروع می شود.

من هر سال تقریباً همین موقع به خاطر جشن Obon (Obon, おぼん,お盆) همیشه دلم برای خانه (Japan, にほん, 日本) تنگ می شود. Obon به طور عادی ۳ روز طول می کشد. Obon یک رویداد اصلی در طول تابستان در ژاپن است چون ما به استقبال روح اجداد (Gosenzo sama no rei,ごせんぞさまのれい,ご先祖さまの霊) خود از جهان معنوی رفته و آنها را گرامی می داریم. بعضی از مردم Obon را به این شکل ترجمه می کنند “جشن مردگان” اما من مطمئن نیستم که کاملاً این ترجمه را بپسندم. من ترجیح می دهم آن را “جشن ارواح” یا حتی “روز روح” بنامم.

در طول مراسم Obon، ما اغلب با خانواده به قبرستان می رویم (Ohaka mairi, おはかまいり,お墓参り) تا قبرها را تمیز کرده و گلهای روی آنها را هم با گلهای تازه جایگزین کنیم. بعد از آن بر سر قبر دعا کرده، و برای اینکه هر روز مراقب ما هستند از آنها تشکر می کنیم.

وقتی جشن Obon شروع می شود، که به طور عادی تقریباً ۱۳ آگوست است، ما بیرون خانه ی خود چراغ های بادیِ ژاپنی (Cho-chin, ちょうちん,提灯) را آویزان می کنیم تا ارواح بازگردانده شده بتوانند بدون گم شدن راه خود را به خانه ی ما پیدا کنند. بعد از ۳ روز جشن، سپس از چراغ های بادیِ شناور (toro-nagashi, とうろうながし, 灯籠流し) در رودخانه استفاده می کنیم تا روح اجدادمان را بفرستیم بروند. این باور هم وجود دارد که چراغ های بادیِ شناور آنها را به جایی برمی گرداند که از آن آمدند.