سازماندهی ایده ها در رایتینگ آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش به نحوه سازماندهی ایده ها در رایتینگ آیلتس می پردازد. شاید چندان مهم به نظر نرسد اما می توان گفت اولین قدم و مهمترین حرکت شما در رایتینگ آیلتس همین سازماندهی ایده ها در رایتینگ آیلتس می باشد.

سازماندهی ایده ها در رایتینگ آیلتس
سازماندهی ایده ها در رایتینگ آیلتس

چگونه سازماندهی ایده ها در رایتینگ آیلتس را انجام دهیم

یک داوطلب آیلتس چه برای آموزش عمومی یا آزمون آکادمیک که می‌نویسد باید اول خودش را با موضوعات عمومی و قالب آشنا سازد و با تسک  و تسک ۲ ارتباط برقرار کند. هر تسکی ملزومات مشخص خود را دارد و هرچه بیشتر برای تحقق انتظارات نوشتاری آماده باشید، نتیجه‌ی بهتری هم کسب خواهید کرد.

برخورداری از استراتژی در زمان آماده‌سازی برای آیلتس

البته که باید پیش از امتحان (با یک زمان‌سنج) تمرین کنید تا دقیقاً بدانید چقدر طول می‌کشد تا حداقل تعداد لغت مورد نیاز را بنویسید: ۱۵۰ لغت برای تسک شماره ۱ و ۲۵۰ لغت برای تسک شماره ۲٫ برای تسک شماره ۱ زمانسنج خود را بر روی ۲۰ دقیقه تنظیم کنید و برای تسک ۲ روی ۴۰ دقیقه. ممکن است بخواهید که این‌ها را جداگانه تمرین کنید تا به شما کمک کند این تسک‌ها را به صورت انفرادی ببینید و از رویکرد درست برای هر کدام استفاده کنید.

در روز امتحان با اینکه هشدارهای قبل از آزمون را ندیده‌اید، هیج سورپرایزی نباید در کار باشد. بطور مثال تسک شماره‌ی ۱ برای آموزش عمومی ممکن است از شما بخواهد نامه‌ای بنویسید و از شخصی طلب اطلاعات یا کمک کنید یا حتی نامه‌ای به دوستی بنویسید. این که تمام بخش‌های دستورالعمل و پاراگراف‌ها به سادگی سازماندهی شده باشند با توجه به اطلاعات حائز اهمیت بسیار است. بیایید نگاهی به یک مثال بیندازیم.

You play a team sport with some friends. Last week a member of the team had an accident and wasn’t able to play with you on the weekend. You decide to write to him in the hospital telling him about the match.

نامه‌ای به دوست خود بنویسید، در نامه‌ی خود:

  • به او بگویید که چه تیمی برنده شد
  • شرایط آن روز را تشریح کنید
  • بگویید که درباره‌ی مسابقه چه احساسی داشتید

بدانید که نامه باید ۱۵۰ لغت باشد، بر اساس محاسبات ساده و منطق، پاراگراف‌های ۵۰ کلمه‌ای مناسب خواهد بود.