پادژ در زبان روسی

پادژ در زبان روسی
کسانی که در حال یادگیری زبان روسی هستند با کلمه پادژ در زبان روسی بسیار آشنا هستند. این قسمت از گرامر زبان روسی را می توان سخت ترین بخش آن قلمداد کرد. Padezhi درگرامر زبان روسی شامل این می شود که اسم ها فرم خود را تغییر می دهند و پسوند های مختلف می گیرند. به این شکل ها و پسوند ها حالت ( Case ) یا Padezhi گفته می شود. حالت های یک اسم نقش ان اسم را در جمله نشان می دهد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های فوق تخصصی آموزش زبان روسی در ایران برای توضیحات بیشتر پیرامون پادژ در زبان روسی نظرتان را به مطلب زیر جلب می کند.

پادژ در زبان روسی
پادژ در زبان روسی

لطفا توجه کنید که این مطلب صرفا جهت معرفی پادژ در زبان روسی بیان شده است و اگر شما دوست دارید که به خوبی به آن تسلط پیدا کنید باید در کلاس های زبان روسی شرکت کنید.
پادژ در زبان روسی شامل شش حالت است که ما آن ها را در زیر معرفی می کنیم:
حالت فاعلی Nominative : در جواب سوالاهای چه کسی و چه چیزی به آن می رسیم. معمولا در ابتدای جملات می آید و تغییری در اسم ایجاد نمی شود. اغلب دیکشنری ها در این حالت اسم ها را نشان می دهد.
حالت مضاف الیه ( مالکیتی ) Genitive : این حالت برای نشان دادن مالکیت چیزی بر چیز دیگری است. معمولا در انگلیسی با OF نشان داده می شود.
حالت انتصابی Dative : معمولا با اضافه شده –yبه اسم تشکیل می شود و چیزی را به اسم نسبت می دهد.
حالت مفعولی Acuusative : نقش مفعولی را به اسم می دهد.
حالت ابزاری Instrumental : برای نشان دادن ابزاری که کار با آن انجام میشود بیان می شود. مثلا در “من با قاشق غذا می خورم ” قاشق این نقش را دارد.
حرف اضافه Prepositional : برای اشاره به مکان ، زمان و ..استفاده می شود. این نقش همیشه با حرف اضافه ای مثل O و یا Ha استفاده می شود.
در تصویر بالا می توانید پادژ زبان روسی را به همراه مثال ببینید. برای شرکت در کلاس های روسی با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.