آموزشگاه زبان فارسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها آموزشگاه زبان فارسی در ایران می باشد که به صورت سیستماتیک و با فرآیند مکالمه ای به آموزش زبان فارسی می پردازد. از آنجا که این مطلب به صورت فارسی و در وب سایت فارسی موسسه زبان ایران آکسفورد ارائه می شود از انگلیسی زبان ها خواسته می شود جهت مشاوره از طریق ایمیل info@iranianlc.com ، یا twitter موسسه iranoxford@ و یا تماس تلفنی با ما در ارتباط باشند. در ادامه به بیان شرایط دوره های آموزش زبان فارسی در موسسه خود می کنیم.

Iran Oxford Language School is the only Language school in Iran which holds Persian training courses based on Communicative methods and in a systematic approach. This article is in Persian Language and published in Iran Oxford’s Persian website.  Speakers of other languages for more information can:

Send us emails on: info@iranianlc.com

Follow us on twitter: @iranoxforduk

Or call us on our phone number: +982188934475 | +982188891669

آیا واقعا می توان زبان فارسی را یاد گرفت؟

خیلی از افرادی که در دیگر کشور ها زندگی می کنند زبان فارسی را زبان بسیار سختی می دانند. مشکل اینجاست که اکثر فارسی زبانان نیز فکر می کنند اصلا نمی توان زبان فارسی را به کسی یاد داد. این تفکر اشتباه حتی باعث شده سال های متمادی هیچ کتاب مناسبی برای آموزش زبان فارسی چاپ نشود و حتی هیچ مدرسی هم در دانشگاه ها برای این کار آموزش نبینند.

اما این مشکلات در گذشته بوده و خوشبختانه جنبش شکل گرفته باعث شده روش نوین آموزش زبان فارسی ایجاد شود.

آموزشگاه زبان فارسی ایران آکسفورد کتاب آموزش زبان فارسی و اساتید آموزش دیده برای این زبان ارائه می دهند. ما تمرکز کلاس هایمان را روی مکالمه گذاشته ایم اما این بدین معنی نیست که بخش نوشتار را فراموش کرده باشیم.

آموزشگاه زبان فارسی
آموزشگاه زبان فارسی

چرا به آموزشگاه زبان فارسی برویم و زبان فارسی یاد بگیریم؟

مطمئنا برای یادگیری یک زبان باید دلایلی وجود داشته باشد. این دلایل می تواند برای هر شخصی متفاوت باشد.

زبان فارسی ۱۰۰ تا ۱۱۰ میلیون نفر در سراسر دنیا گوینده دارد. اگر فکر می کنید این تعداد زیاد نیست باید بگوییم در اشتباهید. زبان آلمانی هم به همین اندازه در دنیا گوینده دارد.

زبان فارسی  دارای یکی از قدیمی ترین و کامل ترین فرهنگ های زبان در دنیاست. همانطور که دهخدا در ابتدای کتاب خود بیان کرده است: ” این کتاب نتیجه یک عمر نیست بلکه نتیجه بسی عمر است ”

بر طبق بسیاری از نظر سنجی ها مردم ایران و فارسی زبانان علاقه خاصی به زبان خود دارند و این حس باعث می شود همیشه رفتار خوبی با افرادی داشته باشند که سعی در یادگیری زبان فارسی می کنند.

بسیاری از شرکت های بزرگ در دنیا با ایران دارای مراودات تجاری هستند و همین مسئله باعث می شود که خیلی ها دوست داشته باشند زبان فارسی را یاد بگیرند.

مشکل خط در آموزش زبان فارسی

بسیاری از کسانی که به آموزشگاه زبان فارسی ایران آکسفورد می آیند و قصد دارند این زبان را شروع کنند از ما می پرسند که خط در زبان فارسی را چطور یاد بگیرند. بسیاری با این سیستم آشنا نیستند و فکر می کنند باید سال های زیادی را برای یادگیری آن صرف کنند. در صورتی که نوشتار در زبان فارسی بسیار راحت تر از زبان فرانسه می باشد. اصول و قواعدی که وجود دارند محدودند و اگر آنها را بکار بگیریم می توانیم در کمتر از ۳ ماه متن های فارسی را بخوانیم. ( البته همانند بسیاری از زبان ها استثنا ها نیز وجود دارند که باید در طی یادگیری به تدریج مورد آموزش قراربگیرند)

برای ثبت نام در دوره های آموزشگاه زبان آموزش زبان فارسی ما با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.

هم چنین دوره های آنلاین برای کسانی که در خارج از ایران هستند قابل ارائه می باشد. برای کسب هر گونه اطلاعات بیشتر مشاورین موسسه می توانند شما را کمک کنند.