آزمون PET کمبریج

آزمون PET کمبریج
Preliminary English test ( PET) که به آزمون PET معوف است توسط دانشگاه کمبریج برگزار می شود. این امتحان پلی منطقی بین آزمون KET و آزمون FCE است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش آزمون PET در ایران می باشد. اما آزمون PET چیست ؟

آزمون PET
آزمون PET

آزمون PET یا Preliminary English Test برای کسانی است که سطحی معادل B1 را در زبان انگلیسی دارند. این سطح نشان دهنده کسب مهارت پایه ای زبان است و نشان می دهد که شما در کاربرد هر روزه آن هیچ مشکلی نخواهید داشت.
در حال حاضر دو نوع آزمون Cambridge Preliminary English Test وجود دارد Computer Based و Paper Based . آزمون کاغذی PET که مرسوم تر است شامل موارد زیر می شود:
Reading & Writing : 50 درصد نمره کل آزمون را این دو بخش تشکیل می دهد. بخش Reading شامل ۵ قسمت است که ۳۵ سوال دارد. بخش Writing این آزمون کمبریج ۳ قسمت دارد و ۷ سوال دارد. زمان آزمون PET در این دو بخش ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه می باشد.
Listening : 4 قسمت دارد و ۲۵ سوال . ۲۵ % نمره آزمون PET را Listening تشکیل می دهد. زمان در این بخش ۳۰ دقیقه است و ۶ دقیقه هم برای جابهجا کردن جواب ها به پاسخنامه به شما ارائه می شود.
Speaking : آزمون PET کمبریج قسمت گفتاری هم دارد. ۲۵% آزمون به این قسمت اختصاص دارد. ۴ بخش را شامل می شود و ۱۰ الی ۱۲ دقیقه زمان می برد.
منابع آزمون PET دانشگاه Cambridge در دوره های آموزشی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کتاب های Objective PET ، Complete PET , Insight into PET , Grammar for PET می باشد. ما نمونه سوالات آزمون PET را به شما ارائه می دهیم و همچنین آزمون های آزمایشی PET را برای داوطلبین برگزار می کنیم و برای آموزش این آزمون کلاس های مختلفی را ارائه می دهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.