آزمون تافل دکتری

آزمون تافل دکتری
آزمون های زبان MSRT , EPT , TOLIMO و آزمون های از این دست را آزمون تافل دکتری می گویند. البته داشتن آزمون های دیگری همچون آیلتس و تافل می تواند شما را از شرکت در این آزمون ها معاف می کند. آزمون تافل دکتری که همان آزمون زبان انگلیسی در مقطع دکتری است باعث می شود که فرآیند پذیرش در دانشگاه ها کامل شود. آزمون های تافل دکتری به پند صورت در ایران برگزار می شوند:

آزمون تافل دکتری
آزمون تافل دکتری

آزمون MSRT : این آزمون وزارت علوم می باشد و در دانشگاه های سراسری برگزار می شود. این آزمون تعداد ۱۰ بار در سال برگزار می شود و شامل ۱۰۰ سوال می باشد که listening 30 و grammar 30 و ۴۰ سوال درک مطلب.
آزمون EPT : این آزمون برای مقطع دکتری در دانشگاه آزاد برگزار می شود. هزینه آزمون EPT در سال ۱۳۹۴ مقدار ۶۰۰۰۰ ریال می باشد.
آزمون TOLIMO : در کل آزمون تافل دکتری بر اساس آزمون تافل PBT می باشند که نسخه قدیمی تافل می باشد و کم کم در حال منسوخ شدن می باشد. آزمون TOLIMO هم آزمون زبان دکتری می باشد که توسط سازمان سجش برگزار می شود.
مزیت آزمون تافل دکتری در ایران این است که هزینه بسیار کمتری نسبت به تافل یا آیلتس دارند و اما باید توجه داشته باشید که آزمون تافل دکتری که در ایران برگزار می شود اعتبار داخلی دارند و در خارج از ایران قابل ارائه نیستند.
آزمون های MHLE هم آزمون تافل دکتری ست که توسط وزارت بهداشت برگزار می شود و برای رشته های حوزه پزشکی برگزار می شوند.
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش آزمون تافل دکتری در ایران می باشد که این دوره ها را به صورت ضمینی و با ارائه ضمانت نامه کتبی برگزار می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.