اصطلاحات مربوط به قهوه در زبان روسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به اصطلاحات مربوط به قهوه در زبان روسی اشاره می کند و آن را برای زبان آموزان روسی و دوستداران زبان روسی و همچنین علاقمندان به قهوه می اورد. پس با ما همراه باشید.

اصطلاحات مربوط به قهوه در زبان روسی
اصطلاحات مربوط به قهوه در زبان روسی

اما اصطلاحات مربوط به قهوه در زبان روسی را با هم می بینیم:

  • Ягоды

ترجمه ی تحت الفظی اش می شود توت و در بافت مربوط به قهوه ягоды می شود گیلاس های قهوه. این میوه ای است که روی درختان قهوه پرورش می یابد، و درونش دانه ی قهوه است که همه ی ما با آن آشنا هستیم.

  • Зерно

دانه ی قهوه ی دوست داشتنی.  چه چیز بیش تری برای گفتن باقی می ماند؟ به طور واضح دانه ی قهوه آن قدر برای قهوه مهم است که اسم تور موزه От зерна до чашки است: از دانه تا فنجان.

  • Обработка

Обработка به فرایند استخراج دانه ی قهوه از گیلاس قهوه اشاره دارد تا آن را برای تولید و برشته کردن آماده سازد. دو روش مختلف از обработка وجود دارد: влажная یا мытая، که یعنی فرایند مرطوب، و сухой که به معنای فرایند خشک است.

  • Варить кофе

در حالی که ما در انگلیسی به طور اساسی موقع رجوع به درست کردن هر نوع غذا یا نوشیدنی از فعل ِ”درست کردن” استفاده می کنیم (to make soup, to make coffee, to make a sandwich, tea, و غیره)، روسی ها درباره ی چگونگی صحبت کردن درباره ی غذا کمی مشخص تر هستند. ترجمه ی تحت الفظیِ Варить кофе می شود “جوشاندن یا دم کردن قهوه،” و این عبارتی است که شما در خانه استفاده می کنید تا هر شخصی که شانسی برای صبحانه آن جا است را از آماده شدنِ قهوه (я варю кофе) مطمئن سازید.

  • Кофеварка

از فعلِ варить اسمِ варка ساخته می شود، و همراه با قهوه ترجمه اش می شود “چیزی که قهوه را می سازد”، aka قهوه ساز الکتریکی سنتی – ریشه شناسی روسی جالب نیست؟ روش های مختلف زیادی برای درست کردن قهوه وجود دارند، که شامل این ها هستند: капельная кофеварка (قهوه ساز قطره ای الکتریکی)،френч-пресс  (دستگاه پرس فرانسوی)،гейзерная кофеварка  (ظرف موکا)،туркa  (یک ظرف مسی که برای درست کردن قهوه ی ترک استفاده می شود و معادل انگلیسی مخصوصی ندارد) یا эспрессо-машинa (دستگاه اسپرسو).

  • Кофемолка

درست مانند кофеварка، кофемолка (قهوه آسیاب کن) از فعلِ молоть می آید: آسیاب کردن. آن ها در موزه ی قهوه кофемолка عظیم خود را دارند، و اگر شما تصمیم به خریدِ قهوه ی مخلوطِ موزه بگیرید آن ها молотый кофе (قهوه ی آسیاب شده) را به طور رایگان برایتان درست خواهند کرد.