زبان تخصصی خلبانی

زبان تخصصی خلبانی
خلبانان به عنوان یکی از مشاغلی که زبان انگلیسی از مهم ترین نیاز های آن است شناخته می شود. اما چرا ؟ خلبان های یک خط هوایی می توانند به هر زبانی با هم صحبت کنند اما وقتی شما در یک پرواز بین المللی هستید و فرکانس های رادیویی مختلف را دارید و باید با خلبان های دیگر هم صحبت کنید ، باید یک زبان واحد داشته باشید. بر طبق استاندارد های IATA ( International Air Transport Association این زبان زبان انگلیسی است. زبان تخصصی خلبانی همیشه مهم بوده و نمونه های زیادی وجود دارد که نشان می دهد نداشتن تسلط کافی یک خلبان و یا مسئول برج مراقبت باعث مرگ چندین نفر شده است. به عنوان مثال ۱۵۹ نفر در یک سانحه هوایی کشته شدند زیرا خلبان یک بوئینگ ۷۵۷ شرکت خطوط هوایی آمریکا نتوانسته بود با خلبان یک ایرلاین کلمبیایی ارتباط برقرار کند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزشی English for Aviation می باشد و شما می توانید در صورت نیاز در این دوره های آموزشی شرکت کنید.

زبان تخصصی خلبانی
زبان تخصصی خلبانی

اما اگر شما هم خلبان هستید و یا دوست دارید در آینده به این حرفه بپردازید ، زبان تخصصی خلبانی باید جزو هدف هایی از شما باشد که در اولویت قرار می گیرند. از ژانویه سال ۲۰۰۸ سازمان ICAO که مخفف International Civil Aviation Organization می باشد اعلام کرده است که تمامی افراد از خدمه تا کنترل کننده های ترافیک هوایی تا خلبان ها باید از سطح خوب زبان انگلیسی برخوردار باشد و حتی افراد Native هم از این قاعده مستثنی نیستند. برای این سنجش از آزمون ها زیر نام برده شده است:
آزمون های بین المللی شناخته شده ( آیلتس و تافل و..)
آزمون های طراحی شده داخلی ایرلاین ها و شرکت هوایی
اما آزمون تخصصی هم وجود دارد که توسط EuroControl طراحی شده و برای افرادی است که در حوزه کنترل ترافیک فعالیت می کنند.
اما به هر دلیلی اگر نیاز به زبان تخصصی خلبانی دارید کافیست با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ تماس بگیرید و از مشاورین آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کمک بگیرید.