مواردی که در آموزش زبان مدارس وجود ندارد

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به مواردی که در آموزش زبان مدارس وجود ندارد اشاره می کند و می توانید ببینید چرا مدارس چندان در آموزش زبان موفق نیستند.

مواردی که در آموزش زبان مدارس وجود ندارد
مواردی که در آموزش زبان مدارس وجود ندارد
  1. همه چیز را برچسب‌گذاری کنید

تعدادی برچسب بخرید و شروع به برچسب گذاری همه چیز در خانه‌ی خود کنید. برای مثال، روی برچسبی لغت ‘یخچال’ را بنویسید و آن را روی در یخچال خود بچسبانید. کار مشابه را برای پلکان، اجاق، و پنجره‌ها انجام دهید تا همه چیز در خانه‌ی شما برچسب داشته باشد. خب، شاید نه همه چیز (برای مثال شما شاید نخواهید روی بچه‌ی خود برچسب بچسبانید)، اما روی بیشتر چیزها بچسبانید. شما شاید از قبل لغت مربوط به این اشیا را بدانید، اما فراموش کردن لغات ساده‌تر از آن چیزی است که شما متوجه شوید و آن‌گاه شانس بهتری برای دوباره به یاد آوردن خواهید داشت.

  1. شعر بسرایید

شاید شعر یکی از حیطه‌هایی است که خیلی کم‌تر از تمام هنرها مورد قدردانی واقع شده است. زمانی حرفه‌ای بسیار مورد احترام و خوب بود. شاعران معاصر درگیر بودند تا در عصری که مردم وقت تفکر به روش‌های انتزاعی تر نگرش به زندگی را ندارند، مرتبط باقی بمانند. اما این به آن معنی نیست که اجازه ندهد تا شما از روی تفریح شعر بسرایید. شعر سراییدن به زبان جدید خود، روش خوبی برای شروع فکر کردن به این موضوع است که چگونه می‌شود به طور خلاقانه از یک زبان استفاده کرد.

  1. به رادیو/پادکست گوش کنید

رادیو هرگز از بین نمی‌رود. من از این بابت مطمئن هستم خدا می‌داند برای چه مدتی وجود داشته و بی‌وقفه به انسانیت خدمت کرده است. امروزه با وجود اینترنت، گرفتن ایستگاه‌های رادیویی تقریباً هر کشوری از جهان به‌طور رایگان راحت است. پوئن مثبت دیگر این است که گویندگان رادیو موظف هستند تا به‌طور واضح صحبت کنند، به هر حال آن‌ها گویندگانی حرفه ای هستند. اگر شما بیهوده در خانه می‌گردید، مشغول رانندگی یا پیاده‌روی هستید، سعی کنید تا همیشه به تعدادی ‘talk radio’ یا پادکست گوش کنید. احتمال دارد که شما هر چه که گفته می‌شود را نفهمید اما عادت دادن مغز به شنیدن زبان خیلی مهم است.