انگلیسی مودبانه

انگلیسی مودبانه
تا به حال فکر کرده اید که یک نامه مودبانه انگلیسی و یا یک درخواست انگلیسی مودبانه تا چه حد می تواند در اولین برخورد شما با یک شرکت یا شخص موثر باشد. یا حتی به این مسئله دقت کرده اید که دو دیپلمات که به زبان انگلیسی صحبت می کنند باید به چه نکته هایی توجه کنند. در این نوشته آموزشگاه زبان ایران آکسفورد سعی می کند به نکته هایی اشاره کند که انگلیسی مودبانه را برای شما به ارمغان بیاورد.
به طرف مقابل گوش کنید
اگر نشان دهید که به طرف مقابلتان اهمیت می دهید و تمام حرف ها را گوش می کنید خود نشان دهنده ادب شماست. برای اینکه در یک مکالمه انگلیسی مودبانه این نکته را به شخص مقابلتان نشان دهید می توانید از اصطلاحات زیر استفاده کنید:
Yes, But…
I see what you mean, But
I agree with you
از کلمات منفی استفاده نکنید
سعی کنید اگر هم مخالف هستید آن را با جملات مثبت نشان دهید به مثال زیر توجه کنید:
به جای گفتن :
I think that’s a bad idea
بگویید:
I don’t think that’s such a good idea.
از کلمه جادویی متاسفم استفاده کنید Sorry
از کلمه Sorry می توانید در جاهای متفاوتی استفاده کنید اگر چیزی را متوجه نشده اید ، اگر مخالف چیزی هستید برای عذرخواهی و حتی برای قطع کردن صحبت دیگران از آن استفاده کنید. با این کار تنش را کاهش می دهید و پذیرش صحبتتان را راحت تر می کنید.
از اشاره مستقیم پرهیز کنید
از جملاتی که مستقیما شخص مقابل را نشانه بگیرد بپرهیید. از You کمتر استفاده کنید و بیشتر از من یا ما استفاده کنید. مثلا به جملات زیر دقت کنید:
You don’t understand me.
به جای جمله بالا بگویید:
Perhaps I’m not making myself dear.
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد دوره های آموزش زبان انگلیسی مودبانه می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.