نکات عملی در یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکات عملی در یادگیری زبان اشاره می کند که با توجه به این نکته ها می توانید یادگیری بهتری از زبان را داشته باشید.

نکات عملی در یادگیری زبان
نکات عملی در یادگیری زبان

به نکات عملی در یادگیری زبان توجه کنید:

۱- تعداد بیش از حد گزینه‌ها را حذف کنید

یکبار به رئیس جمهوری در مصاحبه‌ای گفته شد که کمد لباسش به کت و شلوارهای طوسی و آبی محدود شده است. انگیزه‌ی او برای انجام آن کار این بوده است که نمی‌خواسته خودش را با تصمیماتی درباره‌ی لباس یا غذا به زحمت بیندازد چون تصمیمات مهم‌تری برای گرفتن داشت.

وقتی ما تعداد تصمیماتی را که باید بگیریم کم می‌کنیم، انرژی فکری بیشتر و تمرکز برای موارد ضروری خواهیم داشت. اجرای این نکات کاربردی درباره‌ی تصمیمات خود، وقت و فضای فکری را برای شما آزاد می کند تا تصمیماتی را در زندگی خود بگیرید که به خصوص مهم هستند. این عادت شاید به این معنی باشد که شما هر روز یک چیز مشابه را برای صبحانه بخورید، همیشه برای ناهار به رستوران مشابهی بروید، یا فقط لباس‌های مشابه را بخرید.

۲- عوامل انحراف حواس را حذف کرده و بر کارهای مهم متمرکز شوید

اکثریت عادات و رفتار ما به خاطر علت مشخصی هستند. اگر مجبور باشیم بر روی چیزی مهم کار کنیم، باید اطمینان حاصل کنیم که عوامل انحراف حواس وجود ندارند. در اینجا به چند مثال از عوامل حواس‌پرتی که باید اجتناب کرد اشاره می‌کنیم:

  • ایمیل‌ها: به این عادت کنید که صندوق ورودی خود را هر دقیقه چک نکنید، اما در عوض در روز ۲ تا ۳ بار آن را چک کنید و زمان‌ها را به وضوح تعیین کنید.
  • دستگاه‌های موبایل: وقتی می‌خواهید بر روی کار مشخصی تمرکز کنید تلفن همراه یا دستگاه خود را در حالت هواپیما قرار دهید.

۳- برای کامل کردن کارهای مشخص زنگ یادآوری تنظیم کنید

این کار را با سه مرحله‌ی ساده‌ی زیر انجام دهید:

  1. خود را آماده کنید تا کارها و فعالیت‌ها را برای هفته‌ی آتی کامل کنید: به مشخص کردن وظایف و اهداف کوچکتان برای کلّ هفته عادت کنید.
  2. بر روی تلفن همراه خود آلارم تنظیم کنید تا برای کارهایی که باید انجام شوند باخبر شویدو
  3. از زمان تلف شده، استفاده کنید. مثل وقت‌هایی که در مسیر محل کار هستید، در صف به هنگام خرید منتظرید یا در اتاق انتظار مطبّ دکتر هستید.