آماده سازی برای روز امتحان GMAT

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد نکاتی برای آماده سازی برای روز امتحان GMAT به داوطلبین این آزمون مهم بیان می کند. پس با ما باشید تا بهترین نتیجه را از این آزمون بگیرید.

آماده سازی برای روز امتحان GMAT
آماده سازی برای روز امتحان GMAT

به نکاتی آماده سازی برای روز امتحان GMAT توجه کنید:

۱- شب قبل از امتحان آرامش داشته باشید. وقتی احساس کردید به اندازه ی کافی آماده هستید، ایده ی خوبی است که بیشترین استفاده را تا حد امکان از آن شب پر از استراحت پیش از آزمون داشته باشید. یک راه خوب برای کسب اطمینان از خوابی کامل با آسان رفتن به تختخواب است که به شما برای خواب کمک می کند.

 • مطمئن شوید فعالیت آرامشبخشی که به آن تن می دهید سالم است و با زود از خواب بلند شدن شما در صبح و شرکت در آزمون تلاقی نمی مند. به همین دلیل بهترین کار اجتناب از بیدار ماندن تا دیر وقت با دوستان است.
 • کتابی بخوانید، به موسیقی گوش دهید، آرامش داشته باشید یا کاری کنید که به اندازه ی مشابه آرامشبخش باشد.
 • از تلفن همراه خود، تبلت یا رایانه پیش از رفتن به تختخواب اجتناب کنید چرا که روشنایی زننده می تواند توانایی شما برای خوابیدن را کم کند. شاید لازم باشد از تماشای تلویزیون اجتناب نمایید تا از این ریسک بکاهید.

۲- خواب شبانه ی خوبی داشته باشید.

خواب بخشی مهم از عملکرد در آزمون است. برخورداری از استراحت خوب می تواند به معنای تفاوت میان آزمونی موفق و آزمونی باشد که در آن برای حفظ تمرکز و بیدار ماندن تقلا می کنید.

 • برخورداری از خواب کافی بهترین روش برای آماده سازی روانی، فیزیکی و احساسی برای آزمون بزرگ است ( البته پس از مطالعه).
 • اغلب بزرگسالان به دستکم هفت تا نه ساعت استراحت در هر شب نیاز دارند.

۳- برای صبح دو آلارم تنظیم کنید.

بسیاری از مردم برای شروع کردن روز یک آلارم می گذارند. با اینکه این ممکن است برای برنامه ی هرروزه درست عمل کند، مهم است که مطمئن شوید به محل برگزاری آزمون رأس ساعت مقرر می رسید وگرنه ممکن است شما را برای شرکت در آزمون راه ندهند.

 • یک آلارم برای ساعتی که می خواهید بلند شوید تنظیم کنید و یک آلارم دیگر برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پس از آلارم اول.
 • اگر آلارم اولتان به پریز برق دیوار متصل است، مطمئن شوید که آلارم پشتیبانتان با باطری کار می کند. در اینصورت حتی اگر برق قطع شود، همچنان صدای آلارم را می شنوید و به موقع از خواب بلند می شوید.
 • صرفاً به آلارم تلفن همراه بسنده نکنید، چراکه ممکن است باتری گوشی همراهتان در نیمه ی شب تمام شود یا بروزرسانی سیستم عامل تلفنتان آغاز شود.

۴- هرآنچه را که برای امتحان نیاز دارید بیاورید.

وقتی به محل برگزاری آزمون میرسید، مهم است که برای آزمون آماده باشید. اگر مدرک شناسایی تان را فراموش کنید اجازه ی شرکت در آزمون را نخواهید داشت، و اگر چیزی ضروری مانند عینک خود را فراموش کنید ممکن است باعث عملکرد ضعیف خود شوید. هرآنچه را پیش بینی می کنید نیاز داشته باشید در شب قبل از امتحان جمع کنید و پیش از آزمون بدانید که چه چیزی را می توانید ببرید و چه چیزی را نمی توانید.

 • از آوردن کارت شناسایی اطمینان حاصل کنید. شما به این برای ورود به سایت آزمون نیاز خواهید داشت.
 • اگر عینک طبی استفاده می کنید، عینک خود را بیاورید.
 • اجازه دارید اگر احساس سرما می کنید یک سویت شرت سبک با خود به داخل بیاورید اما پوشاک مثل کاپشن مجاز نیست.
 • هر مورد دیگری که باعث راحتی شما می شود مانند دستمال کاغذی، شربت سینه باید از پیش مورد تأیید قرار بگیرند. اگر احساس می کنید به این اقلام نیاز خواهید داشت، چند هفته پیش از آزمون با مرکز آزمون خود تماس بگیرید.

۵- برای زود رسیدن به آزمون برنامه ریزی کنید.

بهترین راه برای بیشتر کردن شانستان به منظور موفقیت در هر امتحانی اینست که زود برسید. زود به آنجا رسیدن به شما کمک می کند تا احساس آرامش بیشتر و تسلط بیشتر در هنگام آغاز امتحان داشته باشید. و ضمانت خواهد کرد به خاطر دیر رسیدن از ورود شما امتناع نخواهد شد.

 • شاید بخواهید برخورداری از حالتی پشتیبان برای حمل و نقل را در نظر داشته باشید صرفاً در صورتی که یک حالت اضطراری به وجود آمد. برای مثال اگر برنامه ی رانندگی دارید، شماره ی آژانس در نزدیکی تان را داشته باشید یا مطمئن شوید لاستیک های دوچرخه تان باد دارید؛ برای موقعی که به آن نیاز دارید.
 • زود رسیدن باعث کاهش استرس و اضطرابی می شود که در طول امتحان تجربه خواهید کرد.

برای اینکه همه اطلاعات لازم در مورد آزمون GMAT را بدست آورید مطلب آزمون GMAT را بدست آورید.