تلفظ زبان اسپانیایی

آموزش زبان اسپانیاییآموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب به تلفظ زبان اسپانیایی و نکات مربوط به آن اشاره می کند. پس حتما ما را تا انتهای این مطلب دنبال کنید.

تلفظ زبان اسپانیایی
تلفظ زبان اسپانیایی

به تلفظ زبان اسپانیایی توجه کنید:

یک دلیل که بسیاری از مردم اسپانیایی را به عنوان گزینه‌ی‌شان در زبان‌های خارجی انتخاب می‌کنند این است که شنیده‌اند تلفظش آسان است. البته که این درست است – حتی با وجود برخی از اصوات که یادگیری‌شان برای خارجی‌ها سخت است. این راحتی نسبی ریشه در طبیعت آوایی اسپانیایی دارد: با آگاهی از املای یک کلمه می‌توانید تقریباً همیشه بدانید که چگونه تلفظ می‌شود. بزرگترین استثنا در مورد لغات تازه از زبان‌های خارجی است و در اینصورت اگر انگلیسی بدانید، شروع بهتری خواهید داشت چون اغلب چنین کلماتی از انگلیسی وارد اسپانیایی شده‌اند.

نکته ی کلیدی در یادگیری املای اسپانیایی این است که بدانید هر حرف چگونه تلفظ می‌شود. شما می‌توانید مطالب راهنمایی پیدا کنید مبنی بر اینکه هر حرف چگونه تلفظ می‌شود. مهمترین موارد عبارتند از:

تلفظ مصوت‌ها: A, E, I, O, U, Y

تلفظ صامت‌های آسان: (آن‌هایی که تقریباً مثل انگلیسی تلفظ می‌شوند): CH, F, K, M, P, Q, S, T, W, Y

تلفظ صامت‌های سخت (آن‌هایی که با تلفظ‌شان در انگلیسی تفاوت دارند): B, C, D, G, H, J, L, LL, N, Ñ, R, RR, V, X, Z

در این جا تعدادی از اصول کلی تلفظ در زبان اسپانیایی آورده شده است که برای شما احتمالاً مفید است:

  • حروف صدادار اسپانیایی معمولاً خالص تر از حروف صدادار انگلیسی هستند. اگر چه حروف صدادار انگلیسی می توانند نامعلوم باشند – برای مثال حرف “a” در “about”‌ خیلی مشابه “e” در “broken” است – در زبان اسپانیایی این حالت نیست.
  • ادغام شدن صداهای لغات با هم خیلی رایج است، به خصوص وقتی یک لغت به حرف مشابهی منتهی می‌شود که لغت بعدی با آن شروع می شود. برای مثال، helado (بستنی) و el lado‌ به طور مشابهی تلفظ می شوند. به این فرایند ادغام گفته می شود.
  • حروف بی صدا تمایل دارند تا ملایم تر یا با قدرت کم تری از آن چه که در انگلیسی هستند، بیان شوند. یک مثال قابل توجه صدای h است، که در طول قرن ها بسیار ملایم شده است تا جایی که در گفتارِ مدرن صامت است.
  • قوانینی که در آن روی هجا تاکید گذاشته می شوند واضح هستند و استثنائات محدودی دارند.