نقاط قوت کتاب Official Guide to the TOEFL iBT

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به برخی از نقاط قوت کتاب Official Guide to the TOEFL iBT می پردازد. داوطلبین تافل حتما این متن را بخوانند و از کتاب های دیگر نیز در کنار کتاب دیگر استفاده کنند.

به نقاط قوت کتاب Official Guide to the TOEFL iBT توجه کنید:

نقاط قوت کتاب Official Guide to the TOEFL iBT
نقاط قوت کتاب Official Guide to the TOEFL iBT

۱- امتحانات آزمایشی با کیفیت
هر کتاب امتحان تافل iBT شامل پنج تافل آزمایشی کامل است، که بیش تر از هر کتاب آمادگی تافل دیگری است که اخیراً چاپ شده است. به علاوه، همان افرادی که این امتحانات آزمایشی را درست کردند تافل اصلی را هم نوشتند، پس امتحانات هم با کیفیت هستند. هر کدام از تافل های آزمایشی در این کتاب ها تا حد زیادی قالب تافل اصلی را دنبال می کند، به خصوص اگر شما امتحانات آزمایشی را در کامپیوتر انجام بدهید.
یک سی دی هم موجود است که کلیپ های صوتی برای سوالات لیسنینگ، اسپیکینگ، و رایتینگ را شامل می شود. خیلی از منابع آمادگی تافل، به خصوص آن هایی که آنلاین و با کیفیت پایین تر هستند، شامل کلیپ های صوتی نمی شوند اگر چه این که قادر باشید انگلیسی را گوش کنید و بفهمید قسمت مهمی از امتحان است. شما فقط با خواندن رونوشت مکالماتی که باید گوش کنید همان تحربه را کسب نمی کنید، که همین خود دلیل دیگری است برای خودنمایی کتاب های امتحان تافل iBT

۲ ارزان ترین روش دستیابی به امتحانات آزمایشی رسمی زیاد
شما برای هر امتحان رسمی تافل iBT به همراه کتاب صوتی که خریداری می کنید، پنج تافل آزمایشی کامل دریافت خواهید کرد. کتاب های آمادگی دیگر، تقریباً قیمتی مشابه این ها را دارند، با این حال؛ معمولاً فقط شامل ۱-۲ تافل آزمایشی هستند (اگر چه آن ها نکات بیش تری را برای چگونگی جواب دادن به سوالات فراهم می کنند). یعنی، در مورد امتحانات آزمایشی، کتاب های امتحان رسمی تافل iBT در قبال پولتان بیش ترین سود را به شما می رسانند. همچنین، چون تعداد زیادی امتحانات آزمایشی تافل باکیفیت و رایگان که به طور آنلاین قابل دسترس باشند وجود ندارد، شما به احتمال زیاد باید برای امتحانات آزمایشی از کتاب های آمادگی استفاده کنید.
در مورد منابع آنلاین رسمی رایگان، TOEFL iBT Sampler, TOEFL iBT Sample Questions و TOEFL Quick Prep وجود دارد. در حالی که تمام این ها منابع مفیدی هستند که ما استفاده از آن ها را به شما پیشنهاد می کنیم، هیچ کدامشان شامل یک امتحان آزمایشی کامل نیستند (فقط سوالات نمونه)، و بعضی از آن ها شامل محتوای صوتی نیستند، پس به اندازه ی کتاب های امتحان رسمی تافل iBT منبع خوبی حساب نمی شوند.