نکات پایه برای آماده سازی آزمون PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مقاله به نکات پایه برای آماده سازی آزمون PTE اشاره می کند که قبل از آموزش PTE برای شناخت بهتر آزمون PTE نیاز دارید. پس حتما این مطلب را تا انتها دنبال کنید.


به نکات پایه برای آماده سازی آزمون PTE توجه کنید:

آمادگی برای Pearson Test of English Academic  احتمالاً برای بسیاری از علاقه‌مندان به ارائه مدرک  تحصیلی و یا درخواست ویزای انگلستان فرآیند گیج کننده ای می باشد. از آنجا که این آزمون در مقایسه (با آزمونهای دیگر) جدید است، چیز زیادی در مورد شکل آن مشخص نیست. به طور کلی، امتحان دهندگان بیشتر قالب‌های سنتی تافل یا آیلتس را مورد استفاده قرار می دهند. با اینحال آزمون PTE یک سطح کاملاً جدید از چالش ها را ارائه می دهد. بنابراین لازم است که از مبانی شروع کنید و برای این آزمون آماده شوید.

داوطلبان برای این آزمون آزمون به‌صورت ایده آل مقدمات آزمون  خود را با انجام یک جستجوی آنلاین برای همه چیز مربوط به آزمون  PTE آغاز کنند. منابع متعددی در اینترنت وجود دارند که به شما کمک می کنند قالب آزمون، بخش های مختلف و انواع سؤالاتی که آزمون را تشکیل می دهند را درک کنید.آزمون PTE  یکی از متنوع ترین آزمون های زبان انگلیسی، به خصوص از نظر سؤالات مختلف یا انواع تسک‌هایی است که نیاز به کامل کردن دارد. تعداد واقعی این سوالات در هر نوع تسک بیست است.

وب سایت پیرسون را ببینید

یک نگاه سریع به وب سایت Pearson PTE  نیز لازم است چراکه اطلاعات زیادی را ارائه می دهد. برای دانلود و مطالعه مطالب آموزشی مختلف در آن وقت بگذارید، به خصوص مطالب مربوط به سیستم امتیازدهی آزمون. وقتی همه چیز را بدانید، زمان آن می رسد که تمرین و مقدمات واقعی را شروع کنید. چندین راه برای  آماده سازی وجود دارد، اما برخی از روش های آزمایش شده عبارتند از:

۱٫ بخوانید

PTE آزمون زبان انگلیسی است، بنابراین مهم است که شما با زبان کاملاً آشنا و راحت باشید. شناختن هر زبانی نیازمند این است که هر قدر که می توانید مطالعه کنید. بنابراین، اولین گام آماده سازی برایPTE  باید شامل میزان زیادی ریدینگ باشد. به طور ایده آل شما باید هر روز حداقل ۳۰ دقیقه مطالعه کنید. این کار باید در جلوی آینه و با صدای بلند انجام شود .این کار به شما کمک می کند تا تلفظ خود را بشنوید و به جایی که در آن اعتمادبه نفس ندارید توجه کنید. همچنین شنوایی‌تان را برای این زبان پرورش می‌دهد.

۲٫ با متریال موجود آنلاین تمرین کنید

همانطور که در بالا اشاره شد، منابع متعددی برای PTE وجود دارد. اکثریت مطالب عملی در این وب سایت ها به طور مستقیم یا غیر مستقیم از سوالات آزمون PTE واقعی گرفته شده است. بررسی تمام این مطالب می تواند ایده خوبی از نوع سؤالاتی که شما در آزمون واقعی پاسخ خواهید داد به شما بدهد.آن ها همچنین از ابزارهای بسیار مفیدی برای کمک به شما برای آماده سازی‌تان استفاده می کنند.

۳٫ برای آموزش با کیفیت ثبت نام کنید

هیچ چیز مانند تدریس باکیفیت نیست تا خودتان را به طور کامل آماده کنید و در آزمون PTE  به خوبی نمره بگیرید. یک مدرس خوب نه تنها می تواند به شما کمک کند که خود را به شیوه ی درست آماده کنید، بلکه می تواند به شناسایی نقاط ضعف‌تان و تقویت آن ها نیز کمک کند. موسسات آموزشی بسیاری موجود هستند که همه چیز را در مورد آزمون PTE می دانند. به دنبال مؤسسه ی آموزشی باشید که در آن مربیان خودشان در PTE شرکت کرده اند و نمره ی کلی ۹۰ را کسب کرده اند. این‌ها معلمانی هستند که دقیقاً می دانند به چه صورت این کار را انجام دهند!

همانند هر آزمون زبان دیگری، هیچ رویکردی عامّی وجود ندارد که برای همه قابل استفاده باشد. شما نمی توانید برای آماده سازی خودتان تنها به یک روش آماده سازی تکیه کنید. همه ی موارد بالا را با نسبت مناسب ترکیب کنید و مطمئن باشید که انتظاراتتان بهتر برآورده می شوند.

ما برای‌تان در آزمون PTE آرزوی موفقیت و نمره ی بالایی را داریم.