قسمت Describe Image در PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این متن به قسمت Describe Image در PTE و کارهایی که باید بکنید و بتوانید این قسمت را به بهترین شکل تمام کنید اشاره می کند. پس با ما همراه باشید.

PTE Describe Image
PTE Describe Image


بیایید قسمت Describe Image در PTE را بررسی کنیم

ما خیلی وقت ها در زندگی خود وقتی به یک تصویر نگاه می کنیم، مغزمان به طور همزمان تلاش می کند تا داستانی را که در پسِ تصویر است متوجه شود. و چون یافتن توضیح برای هر چیزی برای ما یک چیز طبیعی است، اگر از ما بخواهند تا تصویری را در امتحان توصیف کنیم – خیلی شگفت زده نمی شویم.

احتمال دارد شگفت زده نشویم؛ اما به این معنا نیست که خیلی راحت است.

•          شما ۴۰ ثانیه وقت دارید تا این قسمت را کامل کنید.

•          مدت زمان خودش این محدودیت را ایجاد می کند که چه قدر می توانید در مورد تصویر فکر کرده و سپس صحبت کنید. پس، به سراغ جزئیات خیلی زیاد نروید.

•          40 ثانیه برای گفتن ۴-۵ جمله به ندرت کافی است. پس تمرکز کنید تا توصیف خود را مستقیم و ساده بگویید.

•          شما می دانید ما چه طور همیشه درباره ی این فکر می کنیم که یک داستانِ مخصوص چگونه ساختاری باید داشته باشد. خب در این مورد، کلاً این فکر را از ذهنتان بیرون کنید! شما اینجا وقت ندارید که یک داستان مناسب بسازید. پس، هدفتان توصیفی باشد که منطقی است، و به ساختار بخشیدن به آن اهمیت ندهید.

•          شما زمان کمی برای فکر کردن دارید؛ که این حتی وقت کمتری را برای صحبت کردن در اختیارتان می گذارد. هر ثانیه ای را که دارید در تلاش برای به رخ کشیدنِ لغات خود هدر ندهید. تلاش نکنید تا برای یک لغت ساده مترادفی “فریبنده تر” پیدا کنید. فقط از آن لغت استفاده کنید و پیش روید.

•          حالا که این موضوع گفته شد، با مربی های PTE خود صحبت کنید، و تعدادی لغت و عبارت یاد بگیرید که استفاده از آنها راحت است، و در عین حال به اندازه ی کافی خوب هستند تا جمله را دلپذیر سازند. برای مثال، شما می توانید به جای گفتن ‘one-fourth’ یا ‘۲۵ percent’ از ‘a quarter’ استفاده کنید؛ یا حتی از لغات و عباراتی مانند ‘however’, ‘not to mention’, ‘by contrast’, ‘for instance’, ‘then again’, ‘as well as’ و غیره  استفاده کنید.

روند تمرکز شما باید از فهمیدن تصویر تا ساختن جملات واضح که آن تصویر را توصیف می کنند، و تا تلفظ عالی هر لغت شروع شود – در حالیکه در سراسر این کار آرامش و اعتماد به نفس خود را حفظ می کنید.