مقاله نویسی Essay writing آزمون PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش به مقاله نویسی Essay writing آزمون PTE اشاره می ککند و نکاتی که در این بخش آزمون PTE مهم است را برایتان در نظر می گیرد. پس با ما همراه باشید تا بتوانید به خوبی این بخش را بشناسید.

مقاله نویسی Essay writing آزمون PTE

مقاله نویسی Essay writing آزمون PTE چه مواردی را شامل می شود:

من طی سال های مدرسه این کار را انجام داده ام. نباید خیلی سخت باشد.”

خیلی از شرکت کنندگان PTE این فکر را می کنند. بعد در دقیقه ی نود تمرین می کنند و به این فکر می کنند که چرا و کجا در تمرین مقاله نویسیِ آکادمیکِ PTE نمره شان کم شد؟ تمرین رایتینگ به آن آسانی که در مدرسه به نظر می رسید نیست. ما اینجا نیستیم تا شما را بترسانیم بلکه می خواهیم یک بررسی واقعی و اساسی را در اختیارتان قرار دهیم.

وقتی صحبت از شرکت در امتحان مخصوصی می شود شما آزادیِ کامل دارید تا مهارت های خود را قضاوت کنید. اما ما می خواستیم حباب خیال شما را به نفع خودتان بترکانیم. اجازه دهید تا اول سریع الزامات این تمرین را که “مقاله نویسی در PTE” است به شما بگوییم. شما در این تمرین باید مقاله ای در حدود ۲۰۰-۳۰۰ را تقریباً در ۲۰ دقیقه بنویسید. بله، ۲۰ دقیقه! راحت به نظر می رسد؟ خب، اجازه دهید تا حالا الگوی نمره دهی را به شما بگوییم.

برای دانلود منابع ازمون PTE کلیک کنید

مقاله بر مبنای مهارت های مهم نمره دهی می شود. ما هر چه قدر بگوییم که هر روز می نویسیم یا در سال های قبل بدون غلط می نوشتیم، در این آزمون مهارت زبان انگلیسی، PTE آکادمیک، یک ساختار و روش درست وجود دارد که شما باید طبق آن بنویسید. متد یعنی روشی که شما به یک سوال مخصوص جواب داده اید.

با بررسی عمیق الگوی نمره دهی و ساختار مقاله، در اینجا تعدادی راهنما آورده شده است در این رابطه که مقاله ی PTE چه طور باید نوشته شود و مدل نمره دهی آن آورده شده است. بر مبنای راهنمای PTE، مقاله ی شما در ۷ مهارت توانمندسازی شده نمره دهی می شود که اینها هستند:

محتوا

شما باید مقاله ی خود را مرتبط بنویسید. خیلی از شرکت کننده ها بدون اینکه بفهمند این اشتباه را می کنند و درباره ی یک موضوع بی ربط می نویسند. مطمئن شوید که نکات مرتبط با موضوع را می نویسید.

فرم

حدود لغات برای مقاله به طور واضح گفته شده است و بین ۲۰۰-۳۰۰ لغت است.

لغات

استفاده از گستره ای از مترادف های لغات و اصطلاحات همیشه خوب است.

Spelling

هجی می تواند گاهی گول زننده باشد. برای مثال، ‘affect’ و ‘effect’ هر دو معانی مختلفی دارند. هجیِ بعضی از لغات با حروف بیشتر می تواند سخت باشد.

گرامر

گرامر مرکز زبان است. اشتباهِ عمومی که شخص مرتکب می شود در زمان ها است. همچنین، خیلی اوقات بافت های سوم شخص و اول شخص را با هم قاطی می کنید.

 گسترش، ساختار، و انسجام

این چیزی به جز شفاف سازیِ نوشتاری نیست. مباحثه های مقاله باید به روشی منطقی ارائه شوند. ایده ها باید با استفاده از رابط ها به خوبی با هم مرتبط باشند. پس در مجموع، جریان و ساختار باید معنادار باشد.

گستره ی زبان شناسی عمومی

ارائه ی مبهم ایده ها باعث کم شدن نمره تان می شود. آنها باید به خوبی ارتباط برقرار کنند.

الان که شما درباره ی الگوی نمره دهی می دانید یعنی مهارت هایی که باعث افزایش نمره یا کاهش آن می شوند، اجازه دهید تا قالب مناسبی را در نظر بگیریم که به بهترین شکل جواب می دهد و ما آن را برای کسب نمره ی بالای ۷۰ بسیار توصیه می کنیم.

این ساختار مقاله برای کمک به شما است تا یک مقاله ی ۲۰۰-۳۰۰ لغتیِ با کیفیت بالا را در ۲۰ دقیقه بنویسید.

۳ قسمت اصلی و مهم آن اینها هستند:

مقدمه

مقدمه همان طور که اسمش نشان می دهد طرحی از موضوع را در اختیار می گذارد. بنابراین، مهم ترین قسمت هر مقاله است. یک مقدمه ی مختصر و خیلی خوب با ایده ای مرتبط که از پاراگرافِ بدنه پشتیبانی می کند آن چیزی است که شما باید بنویسید.

قسمت بدنه Body

بدنه ی مقاله شامل مباحثه های اصلی شما می شود که به موضوع مقاله مرتبط است. برای اینکه نکات ارائه شده ی خود را ثقیل تر کنید، شما باید با مثال های کاربردی از آن پشتیبانی کنید.

نتیجه گیری

نتیجه گیری در اصل اطلاعاتی را پوشش می دهد که شما به عنوان مباحثه ها و به طور خلاصه در کل مقاله آورده اید.

فوق العاده مهم است که شما مقاله را در قالبی مخصوص بنویسید که تا نمره ای بهتر در امتحان بگیرید.