نکات مهم قبل از شرکت در آزمون PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکات مهم قبل از شرکت در آزمون PTE که باید بدانید و آنها را به کار بگیرید اشاره می کند. پس اگر سرنوشت خود را به آزمون PTE گره زده اید حتما این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

PTE last minute tips
PTE last minute tips

به نکات مهم قبل از شرکت در آزمون PTE توجه کنید:

پس در اینجا تعدادی نکته ی کاربردی برای شرکت کنندگانی آورده شده است که می خواهند در این که مهم ترین امتحان انگلیسی است ماهر شوند:

۱-         شب خوب بخوابید: شما این را نمی خواهید که کاملاً با چشمان گود افتاده و خواب آلود به مرکز امتحان برسید. وقتی شما امتحان را شروع کنید هیچ چیز نمی تواند سریعتر از خستگیِ قبلی باعث کم شدن نمراتتان شود. PTE که یک آزمون بی وقفه با آزادی عمل خیلی کمی برای استراحت یا خطا است می تواند کاملاً سخت باشد. پس، همیشه ایده ی بهتری است که شبِ قبل از امتحان خود حداقل هشت ساعت بخوابید.

۲-         این امتحانِ اطلاعات عمومی نیست: به یاد داشته باشید که PTE امتحان مربوط به تسلط روی زبان انگلیسی است و نه آزمون اطلاعات عمومی. خیلی از شاگردان قادر به فهمیدن این موضوع نیستند. موقع آماده شدن برای امتحان روی مهارت های زبانی خود تمرکز کنید؛ روی جمع آوری اطلاعات درباره ی تنوع گسترده ای از موضوعات تمرکز نکنید. تا موقعی که شما انگلیسی را بلد باشید، حتی دانشِ پایه در بقیه ی موضوعات کفایت می کند.

۳-         امتحان را راحت بگیرید: خیلی از شرکت کنندگان موقعی که شمارش معکوس زمان سنج را روی صفحه مشاهده می کنند احساس می کنند که باید عجله کرده و شتاب زده شروع می کنند به ارائه ی جواب های خود. این باعث می شود اشتباه کنند. تا جایی که امکان دارد از این اجتناب کنید. نفس عمیقی بکشید، آرام باشید، و امتحان را راحت بگیرید. امتحان طوری طراحی شده است که برای جواب به همه ی سوالات تقریباً زمانی کافی را در اختیار شما قرار دهد.

۴-         دستورالعمل ها را بخوانید: هرگز این اشتباه را نکنید و دستور العمل ها را بخوانید. در مورد تغییر نوع سوال هیچ هشداری داده نمی شود – احتمال دارد بلافاصله بعد از یک سوال چهارگزینه ای با یک جواب درست، سوالی چهارگزینه ای با چند جواب درست بیاید. پس، خواندن با دقت دستورالعمل ها برای هر سوال مهم است. بدون شک، امتحان PTE سخت نیست. با آمادگیِ متمرکز و رویکردی حساب شده، ماهر شدن در این امتحان انگلیسی، و کسب نمره ای که برای ثبت نام یا ویزای خود لازم دارید امکان پذیر و راحت است.