نکات لیسنینگ PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در سری مطالب ارائه نکات لیسنینگ PTE در این بخش به برخی از مهم ترین نکات مورد استفاده در آزمون listening پی تی ای اشاره می کند که باید توسط تمامی داوطلبین مد نظر قرار بگیرد. پس با ما برای دیدن این نکات همراه باشید.

pte listening tips
pte listening tips

به نکات لیسنینگ PTE توجه کنید:

۱- گوش دهید تا متوجه شوید

حالا این مشابه آن چیزی است که برای ریدینگ گفتیم. وقتی شما در حال خواندن هستید باید بافت را متوجه شوید. به طور مشابه گوش دهید تا متوجه شوید. فقط لغات را با هم مطابقت ندهید، فقط لغات را انتخاب نکنید بلکه باید قادر باشید تا آنچه را که گویشور می گوید و اینکه هدف چیست را متوجه شوید. پس حتی اگر سوال سخت باشد شما قادر خواهید بود تا ارتباط برقرار کنید یا حتی حدس بزنید.

۲- یادداشت برداری را یاد بگیرید

شما در بعضی از سخنرانی ها به مطالب زیادی گوش می دهید که می تواند مقدار قابل توجهی باشد. پس مهم است که شما یادداشت برداری را یاد بگیرید. حالا وقتی شما در حال یادداشت برداری هستید تلاش نکنید تا همه چیز را بنویسید در آن صورت قادر نخواهید بود تا روی صحبت گویشور تمرکز کنید اما لغت درست مهم است. برای مثال اگر شما لغت، تاریخ، دوره ی زمانی مهم یا هر چیز مشابهش را بشنوید.

۳- گوینده را دنبال کنید

دنبال کردن گویشور مساله ای اساسی است. شما هرگز نباید گیر کنید – اگر شما در حال گوش دادن هستید و گاهی قادر نیستید تا لغتی را متوجه شوید زبان آموزان زیادی هم مثل شما گیر می کنند. بعد آنها از بقیه ی متن هم جا می مانند. اما این کار را انجام ندهید اگر قادر نبوده اید تا مطلبی را متوجه شوید گویشور را دنبال کنید. فقط ادامه دهید و تلاش کنید تا قسمت باقیمانده را متوجه شوید.

۴- نگران نباشید

نگران نباشید شما به هدف خود می رسید، نمره ی لازم را می گیرید اما تسلیم نشوید. برای مثال شما فقط یک هفته برای تمرین وقت دارید، نگران هستید و بعد این روی عملکردتان اثر می گذارد. پس این کار را انجام ندهید اول از همه مطمئن شوید که زمان کافی را به خود می دهید. تا بتوانید تمرین کنید. به محض اینکه به اندازه ی کافی تمرین کردید، به محض اینکه به درستی یاد گرفتید اعتماد به نفس خواهید داشت و آن وقت لازم نیست نگران باشید.