کسب نمره در لیسنینگ آزمون PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها برگزار کننده دوره های آمادگی آزمون PTE تضمینی در ایران در این مطلب به کسب نمره در لیسنینگ آزمون PTE اشاره می کند. مطمئنا تمام کسانی که در آزمون PTE شرکت می کنند دوست دارند نمره ۶۵+ را بدست بیاورند. ما امروز می خواهیم به شما بخش لیسنینگ آزمون PTE را معرفی کنیم و استراتژی های لازم برای کسب نمره بالا را نیز معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

pte listening tips
pte listening tips

استراتژی های لازم برای کسب نمره در لیسنینگ آزمون PTE

مساله ی اصلی که شما باید در قسمت لیسنینگ PTE به یاد داشته باشید این است که فایل های صوتی فقط یک دفعه پخش می شوند. باید به طور کامل توجه کنید. کلیپ های صوتی و تصویری برای شما پخش می شوند تا موقعی که ۸ تسک مختلف را جواب می دهید آنها را تماشا کنید و گوش دهید.

Text Summary

شما باید متن داده شده را با مهارت های انگلیسی خود تقریباً در عرض ده دقیقه خلاصه کنید. آن متن صوتی که شما می شنوید یک دقیقه و نیم به طول می انجامد. شما باید گوش دهید و سپس جواب های خود را بنویسید.

Multiple Choice Multiple Answers

شما به مدت ۹۰ ثانیه یک صدای صوتی را می شنوید و باید پاسخ های درست را از گزینه های داده شده انتخاب کنید. این مهارت های لیسنینگ شما را می سنجد و خیلی راحت است.

Fill In The Blanks

شما باید همگام با این تسک پیش بروید چون صدای صوتی دوباره پخش نخواهد شد. وقتی شما به صدای صوتی گوش می دهید، بعضی از قسمت های متنی که روی صفحه ی مانیتور دارید خالی خواهد بود. جواب های خود را بیابید و فوری آنها را بنویسید. زمانش می تواند یک دقیقه باشد اما مستلزم این است که حواستان جمع باشد.

Highlight Summary

این یکی از راحت ترین تسک ها است. فقط به صدای صوتی گوش دهید و جملاتی را انتخاب کنید که فکر می کنید متنی را که شنیدید کاملاً خلاصه می کنند.

Multiple Choice Single Answer

این بسیار شبیه به تسک multiple choice multiple answer است، شما صدای ضبط شده را می شنوید با این حال فقط باید یک جواب را انتخاب کنید.

Dictation

جمله ای که در صدای ضبط شده گفته می شود را باید دقیقاً همان طور که شنیدید کپی کنید. اما اگر شما کاملاً حواستان را جمع کنید قادر خواهید بود تا آن را همان گونه که شنیدید بنویسید. جملات می توانند سه تا چهار تا باشند.