نکات قسمت ریدینگ PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش نکات قسمت ریدینگ PTE را مورد بررسی قرار می دهد تا برای موفقیت و کسب نمره ۶۵ به بالا در آزمون PTE شناخت و آمادگی لازم را کسب نمایید. همچنین با لینک هایی که در پایین مطلب وجود دارند می توانید به راحتی آموزش انلاین PTE را به صورت رایگان شروع کنید و منابع مختلف و فایل های ویدیویی را به رایگان دانلود کنید.

pte reading tips
pte reading tips

قسمت Reading آزمون PTE را بیشتر بشناسید:

Single Choice Multiple Answers

در این تسک، فقط جوابی را که درست است انتخاب کنید. نمره دهی به صورت پاسخ درست یا غلط داده می شود. شما یک متن طولانی را می خوانید. گزینه هایی را که بعد از آن آورده شده است بخوانید. آن پاسخی را که فکر می کنید درست است علامت گذاری کنید.

Multiple Choice Multiple Answers

مانندِ single choice multiple answers، بیش از یک جواب را که فکر می کنید صحیح است انتخاب کنید. با این حال به یاد داشته باشید که اگر جواب غلطی را انتخاب کنید نمره تان کم می شود.

Reorder Paragraphs

در این تسک، پاراگراف های متعددی هستند که به ترتیب آورده نشده اند. شما باید آنها را انتخاب کنید و در ترتیب صحیح خود قرار دهید. متن می تواند تا ۱۵۰ لغت باشد.

Reading Fill In The Blanks

این تسک نسبتاً راحت است. در قسمت زیر لغات مختلفی به شما داده می شود، فقط با آنها جاهای خالی را در متن داده شده پر کنید.

Reading & Writing Fill In The Blanks

متن تا ۳۰۰ لغت خواهد بود، فقط قوانین مشابهِ تسک بالا را دنبال کنید. با این حال، شما باید جواب خود را در جای خالی تایپ کنید.

نکات قسمت ریدینگ PTE

روی نکات کلیدی تاکید کنید

در حالیکه شما کل قسمت را می خوانید، مطمئن شوید جملاتی را که اساسِ کل متن به آن وابسته است به یاد داشته باشید. روی آن نکات به همراه جواب هایی که فکر می کنید درست هستند، تاکید کنید.

با صدای بلند بخوانید

وقتی شما می خوانید، مطمئن شوید که صدای خود را می شنوید تا معنای کل متن را خیلی بهتر متوجه شوید. با صدای آرام خواندن باعث می شود تا از جملات مهم غافل بمانید.

حواس خود را جمع کنید

در حالیکه شما این قسمت را انجام می دهید، هر قسمت را بسیار با دقت بخوانید چون پرت شدن حواستان می تواند باعث از دست دادن نمره شود. قبل از اینکه شروع کنید به جواب دادن به هر دستور العمل و سوال توجه کنید.