نکات ریدینگ PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به برخی نکات ریدینگ PTE که همه داوطلبین باید بدانند اشاره می کند. اگر می خواهید آزمون PTE را با بهترین شرایط بگذرانید حتما این متن را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

به نکات ریدینگ PTE توجه کنید:

۱- با هدفی در ذهن بخوانید

اول سوال را متوجه شوید و سپس وقتی در حال خواندن هستید می توانید هر کجا که لازم بود به طور سطحی و اجمالی بخوانید. شما باید یک هدف داشته باشید. هدف می تواند این باشد که من تلاش می کنم تا این را بخوانم و متوجه معنای کلی پاراگراف باشم. من این را می خوانم تا قسمت خاصی از اطلاعات را پیدا کنم یا می خوانم تا بررسی اش کنم. این می تواند موردی باشد که یکی از جواب های موجود در سوال است.

پس همیشه با هدفی در ذهن بخوانید.

۲- یک تصویر بکشید

همان طور که در حال خواندن یک متن در ذهن خود هستید – تصویری ذهنی را بکشید تا قسمت های مختلف متن را به هم مرتبط سازید. این بعداً موقع جواب دادن به سوالات خیلی به شما کمک خواهد کرد. چون شما قادر خواهید بود تا فوری ارتباط برقرار کنید. بعد از آن شما مجبور نخواهید بود تا کل پاراگراف را بارها بخوانید.

۳- بافت متن را متوجه شوید

بافت را متوجه شوید و فقط به دنبال لغات نباشید. چون من با چنین چیزی روبه رو شده ام و خیلی از شما با من موافق خواهید بود که زبان آموزان زیادی فقط تلاش‌ می کنند تا لغات را با هم جور کنند. آنها لغتی را از جواب یا کلمه ای را از سوال انتخاب می کنند و سپس تلاش می کنند تا آن را با آنچه که در پاراگراف نوشته شده است مطابقت دهند. شما باید بافت یا کل پاراگراف را متوجه شوید، شما باید کل جمله و نه فقط چند لغت را متوجه شوید.

۴- تمرین روزانه

باز هم مطلب اساسی این است که شما باید هر روز تمرین کنید. زیاد و روزانه بخوانید. یک روزنامه‌ بردارید کتابی بردارید یا مطلبی را آنلاین بخوانید اما همیشه زیاد بخوانید. مشابه این است که شما در حال تلاش هستید تا ذهن خود را با زبان انگلیسی آشنا سازید. پس شما هر چه بیشتر بخوانید بیشتر با ساختار جملات، و کاربرد زبان آشنا می شوید و بعد این در نوشته و گفتارتان جریان پیدا می کند و البته به خواندنتان هم کمک می کند.