نکات Reorder Paragraph آزمون PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مقاله به نکات Reorder Paragraph آزمون PTE اشاره می کند که از سوالات نسبتا مهم و پر کاربرد در آزمون PTE می باشد. با ما همراه باشید تا بیشتر با این بخش آشنا شوید و بتوانید نمره بالاتری را کسب کنید.

pte reorder paragraph
pte reorder paragraph

به نکات Reorder Paragraph آزمون PTE توجه کنید:

با سلام به داوطلبان PTE، ما در این مقاله نکات و شگردهای Re-Order Paragraph را در امتحان PTE به شما توضیح خواهیم داد. این قسمت در ریدینگ PTE خیلی مهم است و داوطلبان زیادی موقع حل Re-Order Paragraph با مشکلاتی روبه رو می شوند. پس به دلیل نیاز زبان آموزان، ما تعدادی از نکات و شگردهای پایه ی Re-Order Paragraph را در PTE به اشتراک می گذاریم.

استراتژی های Re-Order Paragraph

۱- هر پاراگراف را به طور سطحی بخوانید تا ایده ای کلی از موضوع داشته باشید

۲- پاراگرافی را که پاراگراف مقدمه یا ایده ی اصلی است پیدا کنید. این احتمالاً در اول آورده می شود.

۳- هر پاراگرافی که با لغات ربط مانند

However, Nevertheless, But, Also, Furthermore

و غیره شروع می شود نمی تواند اول باشد.

۴- پاراگراف هایی که شامل ضمایری مانند he, she, it, them هستند احتمالاً به موردی اشاره می کنند که در پاراگراف قبلی گفته شده است.

۵- به دنبال هر سرنخ واضحی باشید که ترتیبی منطقی دارند یا رویدادهایی با ترتیب زمانی هستند برای مثال، ترتیب لغات مانند   first, second, lastly, finally, next, then, after …

۶- با استفاده از زمان سنج روی صفحه ی مانیتور حواستان به زمان خود باشد.

نکاتی که باید به یاد داشته باشید

۱- ایده ی اصلی – ایده ی اصلی پاراگراف را شناسایی کنید. به احتمال زیاد جمله ی آغازین خواهد بود. یکی از ویژگی های جمله ی آغازین این است که به هیچ جمله ی دیگری که در آنجا ارائه شده است وابسته نیست. جمله ی آغازین در اصل شامل اسم شخص، اسامی تحقیقات، لغات کلیدی مهم و غیره است.

۲- ضمایر – ضمایری مانند he, she, his, her, it, them و غیره وقتی استفاده می شوند که شخصی که به او اشاره دارند در جمله ی قبلی آورده شده باشد.

۳- لغات ربط دهنده را شناسایی کنید – لغات ربط دهنده مانند علامت هایی هستند که به انتقال یک ایده به ایده ای دیگر کمک می کنند. جملاتی وجود دارند که شامل “کلمات ربط” هستند مانند

moreover, similarly, consequently, hence, otherwise, generally, therefore, besides, then, Yet, because …