تکنیک تکرار جمله در آزمون PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطب به  تکنیک تکرار جمله در آزمون PTE اشاره می کند که در آزمون PTE بسیار مهم قلمداد می شود. اگر شما هم قصد شرکت در این آزمون را دارید حتما این مطلب را تا انتها بخوانید.

اما تکنیک تکرار جمله در آزمون PTE را با هم بخوانیم:

تکنیک تکرار جمله در آزمون PTE
تکنیک تکرار جمله در آزمون PTE

این نوع یک امتحان واقعی برای مهارت‌های زبانی شماست. همچنین نوعی آزمون است که می‌تواند برای گویشوران بومی واقعاً سخت باشد چون ماهیتاً پیچیده و سخت است. داوطلب در این نوع آزمون کلیپی صوتی دریافت می‌کند که جمله را می‌خواند. داوطلب باید کلیپ صوتی را به دقت بشنود و جمله را کلمه به کلمه تکرار کند. اگر داوطلب مرتکب هرگونه خطایی شود، نتواند کلمه به کلمه تکرار کند یا بیش از ۳ ثانیه مکث کند، سیستم آن را به عنوان اشتباه می‌شمارد و فوراً از امتیاز کاسته می‌شود.
لغت به لغت یادداشت نکنید:

دواطلبان عادت دارند که هرچیز را لغت به لغت بنویسند و به همین دلیل زمان را از دست می‌دهند و فراموش می‌کنند که سیستم چه چیزی خوانده بود. این به ندرت کار می‌کند. راه ایده‌آل برای انجام این بخش اینست که برخی کلمات کلیدی مهم که به شما در درک خوب جمله و پاسخ دادن به پرسش‌ها کمک می‌کند را یادداشت کنید.
به نوار در انگلیسی گوش دهید:

برای کار بر روی تکرار جمله، باید به پادکست‌های صوتی، ترانه‌ها و بحث‌های رادیویی گوش دهید و تلاش کنید آنچه را گفته شده یا خوانده شده، بفهمید. برای کسب نمره‌ی خوب در این نوع آزمون باید به مهارت‌های لیسنینگ خود جلا بدهید؛ بنابراین لازم است که آنچه را می‌شنوید یا گفته می‌شود بفهمید تا مهارت‌های لیسنیگ شما فوراً به چالش کشیده شود.
تلفظ کردن: همیشه بازی لیسنینگ یا حافظه نیست که با خطا روبرو می‌شود. داوطلبین گاهی اوقات خیلی سریع صحبت می‌کنند تا از جا انداختن لغات جلوگیری کنند و در نتیجه برخی کلمات را اشتباه تلفظ می‌کنند یا میکروفون جواب را به خوبی ضبط نمی‌کند. برای کار بر روی این آهسته صحبت کنید و کلمات را به درستی تلفظ نمایید. سیستم برای تمیز دادن بین زمزمه کردن طراحی نشده است و داوطلب باید هنگام پاسخ دادن به میکروفن خیلی بلند و واضه صحبت کند.