استفاده از Scan و Skim در آزمون PTE reading

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب آموزش PTE به دو مورد از مهم ترین مهارت های لازم برای کسب نمره بهتر در آزمون PTE اشاره می کند. شما می توانید با استفاده از Scan و Skim در آزمون PTE reading زمان لازم را برای خود ذخیره کنید و از استرس آزمون خود کم کنید. پس با ما همراه باشید تا با این مهارت ها و نحوه استفاده آنها در PTE بیشتر آشنا شوید.

چگونه استفاده از Scan و Skim در آزمون PTE reading را ببینم:

Scan and Skimming مهارت های لازم برای خواندن سریع در قسمت ریدینگ PTE آکادمیک است. این مهارت ها شما را قادر می سازند تا سریع آنچه را که از متن لازم دارید (اطلاعات مهم) متوجه شوید، که این برایتان زمان می خرد.

skimming متن

skimming یعنی در متن فوری به دنبال ایده های اصلی بگردید. شما همه ی مطالب را لغت به لغت نمی خوانید، فقط آنچه را می خوانید که بر اساس هدف خواندنتان مهم است. در آن صورت چه مطالبی را می خوانید و چه مطالبی را نمی خوانید؟

  1. چند خط اول متن را بخوانید (مقدمه) تا بدانید موضوع درباره ی چیست.
  2. جمله ی اول هر پاراگراف را بخوانید تا ایده ی اصلی هر پاراگراف را بدانید. توجه کنید که شما احتمالاً باید بیش از یک جمله را بخوانید تا ایده ی اصلی را متوجه شوید.
  3. پاراگراف آخر متن شامل خلاصه یا نتیجه گیری است. در آنجا هیچ ایده ی جدیدی آورده نمی شود، پس لازم نیست آن را به طور سطحی بخوانید. باید همه ی پاراگراف را بخوانید.

Scanning

موقع Scanning متن شما باید بدون خواندن کل متن به دنبال جزئیات یا اطلاعات مخصوصی باشید. مشابه skimming، هدف Scanning به حداکثر رساندن زمان خود است.

در قسمت ریدینگ PTE، متن می تواند به روش های مختلفی سازماندهی شود، پس مهم است بدانید که اطلاعات چه طور ساختاربندی شده اند. برای مثال احتمال دارد از لحاظ الفبا یا به ترتیب زمان سازماندهی شده باشند.

به محض اینکه شما بدانید که متن چه طور ساختاربندی شده است یافتن آنچه لازم دارید راحت می شود – اطلاعات مخصوص، مانند داده هایی که شما برای یافتنشان متن را به طور اجمالی مرور می کنید.

در نتیجه، برای کمک به شما در یافتن اطلاعات و ارائه ی سریع جواب ها موقع امتحان PTE، باید از تکنیک های Scan and Skimming استفاده کنید. به طور واضح، داشتن زمان کافی برای امتحان ضروری است، پس شما قبل از امتحان خود باید این روش ها را یاد بگیرید و استفاده از آنها را تمرین کنید!