آمادگی PTE از طریق Self Study

روش های خود آموز آزمون PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب به راه هایی برای خود آموزش آزمون PTE اشاره می کند. پس بیایید به روش های آمادگی PTE از طریق Self Study بپردازیم و با چندین مورد آنها اشنا شویم.

PTE self study tips
PTE self study tips

به روش های آمادگی PTE از طریق Self Study توجه کنید:

شما باید توانش زبان انگلیسی خود را اثبات کنید و این که تصمیم گرفته اید تا در امتحان آکادمیک PTE شرکت کنید. حالا سوالاتی که شما را در مخمصه گذاشته اند این ها هستند،

“آمادگی برای امتحان PTE چه می شود؟”

“بهترین روشی که من می توانم مطالعه کنم و نمره ای مناسب در امتحان پی تی ای چیست؟”

همان طور که ما همیشه به شرکت کنندگان و خودمان یادآوری می کنیم، “هر کجا که خواسته ای باشد، روشی هم برایش است!” ما در این مطلب قصد داریم تا وقتی تصمیم می گیرید خودتان مطالعه کنید در فهم سناریوی واقعی به شما کمک کنیم و این که چه طور می توانید در واقع با موفقیت نمره ی مورد نیاز خود را با این روش کسب کنید.

اولین قدم: تعیین سطح شوید

تعیین سطح مرحله اول و بسیار مهم در امتحان PTE است. شما در ابتدا باید بدانید سطحتان در زبان انگلیسی کجاست تا بتوانید کتاب ها و آموزش مناسب سطح خود را ببنید. آموزشگاه زبان ایران اکسفورد به شما تعیینن سطح آنلاین و رایگان را ارائه می دهد تا در کمتر از ۱۰۰ دقیقه سطح دقیق زبان انگلیسی خود را ببنید.

برای شروع تعیین سطح زبان انگلیسی خود کلیک کنید

دومین قدم: قالب امتحان را بشناسید

قبل از شرکت کردن در هر امتحانی مهم است که همه چیز را درباره ی ساختارش بدانید، این که کدام مهارت های شما مورد آزمایش قرار می گیرد و چه طور به شما نمره داده می شود. امتحان PTE یک آزمون کامپیوتری است که مهارت زبان را شناسایی می کند و قالب ثابتی دارد. چهار مهارت گسترده و اصلی به نام های اسپیکینگ، رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ را با تقسیم کردن آن ها به چند قسمت می آزماید. چهار قسمتِ امتحان PTE سوالات مختلفی دارند. حالا، در آزمون PTE سوالاتِ قسمت ها، ارتباط بینابینی دارند و بنابراین نمره ی شما را تشکیل می دهند.

برای شناخت دقیق انواع سوالات، زمانبندی و نکات دیگر PTE حتما مطلب آموزش PTE را بخوانید

سومین قدم: دانلود منابع آزمون PTE

در مرحله بعد باید سعی کنید که کتاب های PTE و همچنین منابع مورد نیاز برای کسب نمره مناسب را دانلود نمایید و از آنها استفاده کنید. داشتن منابع به روز در این ازمون بسیار مفید است و ضروری است. آموزگشاه زبان ایران اکسفورد بسیاری از این منابع را برای دانلود در اختیار شما به رایگان قرار داده است.

برای دانلود منابع PTE کلیک کنید

چهارمین قدم: کار بر روی نمونه سوالات PTE

در مرحله بعدی شما باید هر چه بیشتر با سوالات PTE آشنا شوید. این سوالات می تواند بسیار برای کسب نمره بهتر به شما کمک کند. حتی شما باید به پیش بینی های سوالات PTE هم آشنا شوید زیرا ممکن است در آینده بسیاری از سوالات از همین پیش بینی ها باشد.

در قسمت دانلود وب سایت ایران آکسفورد شما می توانید آخرین پیش بینی ها و نمونه سوالات PTE را ببینید.

در صورت نیاز در کلاس های آمادگی PTE شرکت کنید

ممکن است شما در مهارتی خاص ضعف داشته باشید و نتوانید نمره خوب مورد نظر خود را بدست آورید. اینجاست که شما حتما به راهنمایی های یک مدرس خوب PTE نیاز دارید. برای این کار کافیست با آموزشگاه زبان ایرانن آکسفورد تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

تبریک می گوییم، به باشگاه شرکت کنندگان PTE خوش آمدید. این ها اولین سوالاتی هستند که تقریباً هر شرکت کننده ای به آن ها فکر می کند. شما تنها کسی نیستید که به انها فکر کرده اید. فکر دیگری که مسلماً به ذهنتان خطور کرده است این است “آیا امکان دارد که با خودآموز در امتحان PTE ماهر شد؟” ما شما را بازی نمی دهیم، اما بله، امکانش وجود دارد. و اگر شما واقعاً تصمیم بگیرید که خودتان مطالعه کنید احتمالاً ایده بدی نیست. ایرادی ندارد اگر شما زمان کاری یا برنامه ی درسی فشرده ای دارید و این باعث محدود شدن روش هایی می شود که می توانستید از آن ها برای آمادگی در PTE استفاده کنید. پس کارهایی که گفتیم را انجام دهید و فقط به موفقیت فکر کنید.

سوالات متداول در مورد آمادگی برای PTE به روش SELF Study

آیا بدون کلاس می توان در PTE نمره خوب گرفت؟

بله! شما می توانید اگر سطح مناسبی داشته باشید و منابع درست آزمون را بخوانید نمره خوبی در امتحان کسب کنید. البته بسیاری از مواقع برای نمره های بالاتر از ۶۰ نیاز به آموزش PTE دارید

منابع خود آموز PTE چه مواردی هستند؟

بسیاری از کتاب های PTE امکان استفاده به صورت self Study را دارند. برای دانلود کتاب های PTE به همین مطلب در سایت مراجعه کنید.