استراتژی هایShort Answer Questions آزمون PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این متن به استراتژی هایShort Answer Questions آزمون PTE به عنوان یکی از قسمت های مهم آزمون PTE اشاره می کند. قسمت short answer یکی از بخش هایی است که می تواند نمره شما را به نمره ۶۵+ نزدیک کند، پس بهتر است حتما آن را به خوبی فرا بگیرید و از تکنیک های مختلف برای موفقیت در آموزش PTE استفاده کنید.

PTE short answer question
PTE short answer question

استراتژی هایShort Answer Questions آزمون PTE را بیشتر بشناسید:

امتحان PTE شامل ۱۰-۱۲ سوالِ short answer است که شما باید آنها را فقط در ۱ یا ۲ لغت جواب دهید. شما احتمالاً یک تصویر یا ویدئو را به عنوان قسمتی از سوال مشاهده می کنید. برای مثال، احتمالاً نموداری خواهد بود و سوالی مشابهِ این از شما پرسیده می شود:

“On which floor is the post office located?”

این تسک مهارت های لیسنینگ و اسپیکینگ شما را ارزیابی می کند و ۱۰ ثانیه وقت دارید تا به هر سوال جواب دهید.

شما نمی توانید سوالی را دوباره پخش کنید و فقط می توانید جواب خود را یک دفعه ضبط کنید. با این حال، در مقایسه با قسمت های دیگر امتحان، این قسمت نسبتاً ساده است چون به جای پاسخ ها یا خلاصه های طولانی شما فقط باید جواب های ۱ یا ۲ لغتی ارائه دهید. پس شما باید قادر باشید در این قسمت نمره ی خوبی بگیرید.

سوالاتِ این قسمت از PTE از گستره ای از موضوعات مرتبط با اطلاعات عمومی گرفته می شوند. لازم نیست که شما به منظور پاسخ به سوالات، در هر موضوعی دانش تخصصی داشته باشید.

استراتژی های قسمت PTE short answer question

با دقت گوش دهید

مهم است که با دقت به هر سوال گوش دهید تا مطمئن شوید که آن را متوجه شده اید چون شما برای ارائه ی جواب فقط ۱۰ ثانیه وقت دارید. اگر در این قسمت در کشمکش هستید تمرین زیاد قبل از امتحان روش خوبی برای تقویت مهارت لیسنینگ خود است. منابع آنلاین زیادی برای کمک به شما وجود دارد!

بیش از حد روی یک سوال فکر نکنید

هر سوال معمولاً یک جواب ساده و مستقیم لازم دارد. تلاش نکنید تا با ارائه ی پاسخی که کمتر رایج است نشان دهید چه قدر زیرک هستید.

آنچه لازم دارید تمرکز است

اگرچه فقط ۱۰-۱۲ سوال می آید و فقط باید جواب های ۱ یا ۲ لغتی بدهید، بین سوالات هیچ زمان اضافه ای داده نمی شود، پس شما باید تا موقعی که به سوال آخر جواب می دهید کاملاً متمرکز بمانید.

دایره ی لغات

البته که فهم یک سوال و اینکه قادر باشید تا به آن جواب دهید به فهم شما از لغات موجود در آن سوال بستگی دارد. در آن صورت شما دایره ی لغاتی وسیع لازم دارید تا مطمئن شوید که همه ی (یا اغلب) لغات موجود در سوالات را بلد هستید. شما می توانید لیست لغات PTE آکادمیک را به شکل آنلاین پیدا کنید تا متوجه شوید که در واقع چه تعداد لغات را می دانید.