نکات اسپیکینگ PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به یک سری نکات اسپیکینگ PTE که باید برای موفقیت در آزمون PTE هر روز و هر ساعت در ذهنتان مرورش کنید. اگر هدفتان موفقیت در آزمون PTE است حتما این کارها را در ذهنتان انجام دهید. پس با ما همراه باشید.

pte speaking points
pte speaking points

به نکات اسپیکینگ PTE توجه کنید:

۱- متوجه باشید که چگونه صحبت می کنید

متوجه باشید که چگونه صحبت می کنید و سپس روی سرعت، روانی، و لهجه کار کنید. وقتی می گوییم “متوجه چگونگی صحبت خود باشید”. یعنی شما می دانید گفتارتان چه طور است. شما باید ایده ی واضحی از این داشته باشید که به آرامی یا خیلی سریع صحبت می کنید، چه نوع لهجه ای دارید و تلفظ کدام لغت برایتان سخت است. شما باید فهم واضحی از این قضیه داشته باشید.

۲- از اطلاعات کلیدی در تصاویر و سخنرانی ها جا نمانید

یعنی شما باید شناسایی نکات کلیدی را یاد بگیرید. شما تصویری را مشاهده کرده اید، یک نمودار خطی با ده خط مختلف است و ما دفعات زیادی متوجه شده ایم که زبان آموزان گیج شده اند. اما نکته این است که بعضی از این تصاویر، و بعضی از این خطوط مهمتر از بقیه هستند. پس تلاش کنید تا آن اطلاعات کلیدی را انتخاب کنید، تلاش کنید تا متوجه شوید که تصویر چه می گوید، ایده های کلیدی چیست، گرایشات جدید چیست و موارد مشابه موقع لیسنینگ برای سخنرانی هم صدق می کند. شما باید قادر باشید تا نکته ی اصلی مقاله را تشخیص دهید، و اینکه دغدغه ی اصلی گویشور چیست. پس به محض اینکه اینها را دانستید می توانید آن را در جواب خود شامل کنید.

۳- اعتماد به نفس داشته باشید

مرحله ی ششم در قسمت اسپیکینگ داشتن “اعتماد به نفس” است. به چه معنا است – به طور واضح و با قدرت تمام صحبت کنید و درنگ نکنید، میکروفون باید آنچه را که می گویید متوجه شود و سپس به نرم افزار کامپیوتر وارد می شود و صحبت شما را تفسیر می کند. گاهی زبان آموزان درنگ می کنند یا خیلی اعتماد به نفس ندارند و با قدرت تمام صحبت نمی کنند. لغات باید به طور واضح گفته شوند پس به این دلیل تا حد زیادی روی نمره ی اسپیکینگ شما اثر می گذارد. پس وقتی صحبت می کنید اعتماد به نفس داشته باشید و نگران مردم اطرافتان نباشید. شما فقط باید روی امتحان خود تمرکز کرده و به طور واضح صحبت کنید.