نکات مهم برای اسپیکینگ PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بزرگترین آموزشگاه برگزار کننده دوره های PTE در ایران می باشد. امروز می خواهیم به نکات مهم برای اسپیکینگ PTE اشاره کنیم. پس با ما همراه باشید تا با این نکات آشنا شوید.

به نکات مهم برای اسپیکینگ PTE توجه کنید:

PTE Speaking Tips
PTE Speaking Tips


با صدای بلند صحبت کنید
وقتی شما در امتحان شرکت می کنید احتمالاً داوطلبان زیاد دیگری هم در مرکز برگزاری آزمون خواهند بود. پس طی قسمت اسپیکینگ مرکز می تواند کاملاً پر سر و صدا باشد. اصلاً لازم نیست فریاد بزنید، اما مطمئن شوید که با صدای بلند و به طور واضحی در میکروفون صحبت می کنید وگرنه کامپیوتر احتمالاً متوجه نمی شود شما چه گفتید.
منتظر بمانید!
حواستان به قسمت ضبط صدا باشد: تا موقعی که وضعیتِ صوتی حالتِ “ضبط کردن” را اعلام می کند شروع به صحبت نکنید در غیر این صورت ابتدای صحبتتان ضبط نخواهد شد! این اغلب با آن نوعِ آیتمِ Repeat Sentence and Answer Short Question رخ می دهد و هیچ صدایی وجود ندارد تا زمان شروع صحبت را نشان دهد.
خیلی آرام صحبت نکنید
بعضی از زبان آموزان فکر می کنند تلفظ مهمترین هنر در اسپیکینگ آکادمیک PTE است. این درست نیست! بله، تلفظ مهم است اما روانی کلام هم ضروری است (اینکه شما چه قدر سلیس و با مداومت صحبت می کنید). اگر شما بیش از حد روی تلفظ هر لغت تمرکز کنید آن قدر به آرامی حرف می زنید که نمره ی روانی کلامتان کم می شود.
به صحبت کردن ادامه دهید!
یک نکته ی ضروری برای قسمت اسپیکینگ آکادمیک PTE: فقط به صحبت کردن ادامه دهید! این گونه است که امتیازات مهمی برای Fluency می گیرید.
صحبت خود را تکرار نکنید
اغلب وقتی زبان آموزان مضطرب هستند لغات را تکرار می کنند.
برای مثال: “This graph shows… shows… shows…”
کامپیوتر به تکرار لغات خیلی حساس است! بهترین روش اجتناب از تکرار این است که آنچه را که می خواهید بگویید تمرین کنید. شما می توانید اغلب از ساختار و لغات مشابه برای همان آیتم استفاده کنید (برای مثال Describe Image).
مکث نکنید
این احتمالاً مهمترین قسمت از اطلاعات است: تا ۳ ثانیه مکث نکنید. اگر شما این کار را انجام دهید، میکروفون خاموش می شود و این پایانِ جوابتان است!
مردد نباشید
اگر شما در صحبت خود تردید یا مکث کنید در قسمت مربوط به کلام امتیاز از دست می دهید. اگر شما بیش از حد از لغاتی مانند “er” “um” یا استفاده کنید نمره تان کم می شود. آماده شوید، تمرین کنید و با اعتماد به نفس باشید تا از این اشتباهات اجتناب کنید!