مقایسه اسپیکینگ آیلتس و اسپیکینگ PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مقاله آموزش آیلتس و PTE به مقایسه اسپیکینگ آیلتس و اسپیکینگ PTE اشاره می کند. این دو آزمون تفاوت های زیادی با هم دارند و هر کدام چه از نظر نحوه برگزاری و چه از نظر محتوا تفاوت هایی دارند. اگر شما هم دوست دارید بین این دو آزمون، آزمونی که بیشتر برای شما مناسب خواهد بود را پیدا کنید حتما با ما همراه باشید.

pte speaking vs ielts speaking
pte speaking vs ielts speaking

به مقایسه اسپیکینگ آیلتس و اسپیکینگ PTE توجه کنید:

تفاوت واضحی بین تسک اسپیکینگ آیلتس و تسک اسپیکینگ آکادمیک PTE وجود دارد که محتوا، ساختار، ارزیابی و مدت را شامل می شود. اجازه دهید تا آنها را به طور جزئی مورد بحث قرار دهیم.

مدت:

آیلتس: در مجموع، امتحان اسپیکینگ آیلتس یا یک روز قبل یا یک روز بعد از تاریخ آزمون اصلی است. یک تسک ۱۱-۱۵ دقیقه ای است.

PTE آکادمیک – امتحان آکادمیک PTE با آزمون اسپیکینگ شروع می شود. کامل کردن تسک تقریباً ۴۰ دقیقه طول می کشد.

محتوا:

محتوای اسپیکینگ آیلتس و PTE خیلی از هم متفاوت است

آیلتس:

آیلتس ۳ قسمت دارد.

قسمت ۱: در این قسمت از امتحان به محض اینکه داوطلب خود را معرفی کند ممتحن چند سوال می پرسد.

قسمت ۲: در اینجا یک کارت به داوطلب داده می شود که موضوعی روی آن نوشته شده است و یک دقیقه وقت دارند تا خود را آماده کنند. بعد از آن داوطلب باید ۲ دقیقه درباره اش صحبت کند.

قسمت ۳: بر مبنای کارت ارائه شده، ممتحن با پرسیدن چند سوال اضافه که به موضوع کارت مرتبط است به گفتگو ادامه می دهد.

PTE آکادمیک – PTE آکادمیک برخلاف آیلتس یک امتحان ادغامی در زبان انگلیسی است. در اینجا همراه با مهارت های اسپیکینگ مهارت های لیسنینگ و رایتینگ داوطلب هم آزموده می شود.

نتیجه گیری:

در کل داوطلب برای هر دو امتحان باید مهارت های اثرگذارِ اسپیکینگ خود را در طول آزمون نشان دهد، تا نمره ی دلخواه خود را بگیرد.

در PTE  فقط مهارت های اسپیکینگ کافی نیست، داوطلب دایره ی لغات خوب، مهارت های جامع و توانایی به حافظه سپردن هم دارد. در حالیکه در آیلتس دایره ی لغات هم همراه با مهارت های اسپیکینگ نقش کلیدی ایفا می کند.

این به مهارت اسپیکینگ داوطلب و توانایی برقراری ارتباط او بستگی دارد. آنها بر مبنای این می توانند در هر امتحانی که می خواهند شرکت کنند تا به برنامه ریزی های خود برای رفتن به کشوری دیگر جامه ی عمل بپوشانند.

برای شروع می توانید به لینک های مفید آزمون مورد نظر خود رجوع کنید: