نکات PTE: Summarise Written Text

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به برخی نکات PTE: Summarise Written Text اشاره می کند که می تواند نمره آزمون PTE شما را بسیار افزایش دهد و همچنین شما را برای مهاجرت به استرالیا امیدوارتر خواهد کرد. پس با ما همراه باشید.

PTE summarize written text-
PTE summarize written text-

نکات PTE: Summarise Written Text را ببینید:

آیتمِ Summarise Written Text را متوجه نمی شوید؟ باید مهارت های نوشتاری خود را تقویت کنید؟ هیچ ایده ای ندارید که از کجا شروع کنید؟ به این نکات نگاهی بیندازید!

درباره ی نوع تسک:

به طور خلاصه در آیتم Summarise Written Text  برای امتحان آکادمیک Pearson PTE شما باید یک متن نوشتاری را در فقط یک جمله خلاصه کنید (تا ۳۰۰ لغت).

به یاد داشته باشید!

این خیلی مشابهِ آیتم Summarise spoken text است اما تعدادی تفاوت های خیلی مهم دارد. برای اینکه آنها را قاطی نکنید مطمئن شوید که:

  • فقط یک جمله می نویسید
  • کمتر از ۵ یا بیشتر از ۷۵ لغت ننویسید

اگر شما هر کدام از موارد بالا را انجام دهید برای این تسک به طور خودکار نمره ی صفر می گیرید پس فراموش نکنید!

چه طور این تسک را کامل کنید:

موضوع کلی را تشخیص دهید

اول متن را به طور سطحی بخوانید و موضوع کلی را تشخیص دهید. از خود بپرسید: کل این متن درباره ی چیست؟ هدف این متن چیست؟ این اساسِ خلاصه ی شما خواهد بود.

۲- ایده های اصلی را شناسایی کنید

سپس ایده ی اصلی هر پاراگراف را شناسایی کنید. گاهی ۱-۲ پاراگراف است گاهی ۵ پاراگراف! اگرچه معمولاً شما می توانید ایده ی اصلی هر پاراگراف را تشخیص دهید. این به طور معمول، اگرچه نه همیشه، در مقدمه ی (جمله ی اول) هر پاراگراف گفته می شود.

۳- تعبیر مطلب

نکات اصلی را با استفاده از لغات خود به طرز دیگری بیان کنید. یکی از رایج ترین اشتباهاتی که زبان آموزان مرتکب می شوند کپی کردن لغات از متن و قرار دادن آنها مستقیماً در خلاصه ی خود است. این خطایی اصلی است. برای کسب نمره ای بالا شما باید از لغات خود استفاده کنید. برای انجام این کار شما باید مترادف ها را بدانید (لغاتی که معنای مشابهی دارند برای مثال fast و quick). وقتی شما مطالعه می کنید مترادف لغات را با پیدا کردنشان در فرهنگ جامع یاد بگیرید.