اشتباهات رایج در آزمون رایتینگ PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به برخی از اشتباهات رایج در آزمون رایتینگ PTE اشاره می کند که بسیاری از افراد در امتحان مرتکب آنها می شوند. پس با ما همراه باشید و این اشتباهات را بهتر بشناسید.

pte writing common mistakes
pte writing common mistakes

در حین ارزیابی آزمون، متوجهاشتباهات رایج در آزمون رایتینگ PTE شدیم که عمدتاً هر آزمون گیرنده مرتکب آنها می شود و دلالت بر درگیری هایی دارد که با آن مواجه هستند. اجازه دهید شما را به درون برخی مسائل و تجربیات واقعی که آزمون گیرندگان PTE  ببریم. موارد زیر رایج ترین اشتباهات مورد توجه در مقالات PTE هستند.

۱- نوشتن فراتر از حد مجاز یا کمتر از آنچه اجازه داده شده است

این موضوع را در بسیاری از مقالات مشاهده می کنیم. در حین نوشتن یک مقاله بسیاری از آزمون دهندگان به محدوده ی مشخص شده ی کلمات در دستور العمل ها توجه نمی کنند. برخی مقالات بیش از ۳۰۰ کلمه هستند و گاهی اوقات حتی کوتاه تر از ۲۰۰ کلمه می شوند. صریحاً از شما خواسته شده تا پاسخ هایتان را بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلمه بنویسید. از این رو اطمینان حاصل کنید که بیش از ۳۰۰ یا کمتر از ۲۰۰ کلمه ننوشته اید. رعایت این کار تاثیر بسزایی بر نمره ی شما دارد.

برای دیدن منابع آزمون PTE کلیک کنید

۲- پیروی نکردن از یک قالب نوشتاری خوب با مقدمه ی نامرتبط و نتیجه ی بی‌معنی

بسیاری از آزمون دهدگان با این مسئله درگیر هستند. ساختار مقاله برای منعکس کردن اینکه شما قادر به توسعه ی ایده ها با همگرایی و پیوستگی هستید بسیار حیاتی می‌باشند. قبل از آن شما باید مختصری نوشته و شروع به صحبت کردن در خصوص موضوع بحث نمائید. مهم ترین مسئله ی بعدی این است که با خلاصه کردن تمام ایده های اصلی نتیجه ی خوبی داشته باشیم. ایده های آویزان را در مقاله رها نکنید.

۳-  نوشتن محتوایی که هیچ ربطی به موضوع ندارد

بیایید به عنوان مثال این پرسش را در نظر بگیریم که”بسیاری از موسسات و دانشگاه ها برای دانشجویانشان آزمون های کتبی برگزاری می کنند و امتحانهای  کامپیوتری نمی گیرند. نظر شما در مورد آن چیست” در اینجا باید متوجه باشید که قرار است نظرات یا دیدگاه های خود را در خصوص الویت دادن امتحان کتبی به امتحان کامپیوتری توسط موسسات آموزشی ارائه دهید. این مسئله به مطالعات کامپیوتری یا هر موضوع فنی  کامپیوتری یا مطالعه ی موضوع کامپیوتر مربوط نیست. همیشه سؤال را کامل بخوانید و موضوع را درک کنید.