نکات رایتینگ PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکات رایتینگ PTE اشاره می کند تا بتوانید نمره آزمون PTE خود را بالاتر ببرید. اگر شما هم برای مهاجرت به استرالیا به نمره بالاتر از ۶۵ نیاز دارید حتما این متن را تا انتها دنبال کنید.

pte writing tips
pte writing tips

نکات رایتینگ PTE را بببینید:

۱- قبل از زمان مورد نظر نوشته تان را به اتمام نرسانید

ما زبان آموزان زیادی را مشاهده کرده ایم که می گویند نمی توانیم خیلی خوب بنویسیم چون ایده کم می آوریم اما حتی آن موقع هم مقاله شان را قبل از ۲۰ دقیقه به پایان می رسانند. یا به پایان رساندن طبقه بندی های دیگر مانند تسک summarise text‌ قبل از ۱۰ دقیقه. لطفاً این کار را انجام ندهید چون همان طور که در قبل گفتیم شما باید به درستی از زمان خود استفاده کنید. وقتی شما درست از آن لحظه تمرین می کنید باید یاد بگیرید و عادت کنید تا از کل ۲۰ دقیقه استفاده کنید.

۲- فقط یک سبک مقاله را یاد بگیرید و تمرین کنید

هرگز خود را با ساختارهای مختلف و بسیار زیاد یا موارد خیلی زیرکانه گیج نکنید. چون ویدئوهای خیلی زیادی در یوتیوب است مردم زیادی کمی ویدئوهای اینجا و کمی آنجا را دانلود می کنند و بعد در نهایت موارد خیلی مختلفی را یاد می گیرند. پس وقتی سر جلسه ی امتحان حاضر می شوند گیج می شوند چون کمی از هر مورد را تمرین کرده اند اما در هیچ یک موردی تسلط ندارند. پس این واقعاً کمک کننده است.

۳- پاراگراف های خود را مرتبط سازید

پاراگراف های خود را به درستی مرتبط سازید و مطمئن شوید که وقتی می نویسید نوشته تان روان است تا شخص دیگر قادر باشد آن را بخواند و متوجهش شود. بنابراین مهم است که شما پاراگراف های خود را به درستی مرتبط سازید. تلاش کنید تا از لغات درست برای ارتباط پاراگراف ها استفاده کنید. خواننده را به آرامی از یک پاراگراف به پاراگرافی دیگر هدایت کنید. این به سبک مقاله ی شما وابسته است. پس وقتی شما در حال تمرین هستید تاکید مساوی را روی هر دوی این موارد بگذارید.

۴- هر روز تمرین کنید

شما باید هر روز تمرین کنید. در اصل شما باید به طور روزانه تسک های کوچکی از رایتینگ را انجام دهید. هر موقع که عناوین خبری را در روزنامه مشاهده می کنید فقط عناوین خبری را بخوانید و ۵ تا ۶ خط درباره ی آن موضوع بنویسید. موقع ناهار فقط موضوعی را انتخاب کنید و یک پاراگراف درباره اش بنویسید. به محض اینکه شما در طول زمان این کار را بارها انجام دهید خیلی پیشرفت می کنید.