آموزش زبان را در برنامه روزانه خود جای دهید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما نشان می دهد که چگونه آموزش زبان را در برنامه روزانه خود جای دهید ؟ چطور می توانید زبان را زندگی کنید. پس با ما همراه باشید.

چگونه آموزش زبان را در برنامه روزانه خود جای دهید

آموزش زبان را در برنامه روزانه خود جای دهید
آموزش زبان را در برنامه روزانه خود جای دهید

یک از مزایای اینکه زبان‌آموزی بالغ باشید اینست که بر برنامه‌ی خود کنترل دارید. به عنوان فردی بزرگسال قادر هستید که زندگی خود را منظم کنید و این مزیتی بزرگ است.
همانطور که تا الان دیده‌ایم، مهم است که خودتان را غوطه‌ور سازید؛ از این طریق که خود را در موقعیت‌هایی قرار دهید که تا حدّ امکان فرصت صحبت به آن زبان را داشته باشید. با اینحال، صرفاً به خاطر اینکه اطراف مردمی می‌چرخید که به آن زبان صحبت می‌کنند، دلیل نمی‌شود که به صورت خودکار یاد بگیرید. در بسیاری موارد باید به صورت فعالانه کارهایی را انجام دهید که به شما در یاد گرفتن کمک می‌کنند.
اگر تشنه‌ی غوطه‌ور شدن در زبان هستید اما نمی‌توانید بخش قابل توجهی از زمان را در کشوری بومی آن زبان باشید، وقت خلاقانه عمل‌کردن رسیده است. خارج از عرف فکر کنید و خانه‌ی خود را تبدیل به بهشت غوطه‌ورشدن تبدیل سازید.
برای مثال بسیاری از ما وقتی جوان هستیم زبانی را یاد می‌گیریم. بهرحال اغلب همه چیز را یاد نمی‌گیریم یا آنچه را خوانده‌ایم فوراً بعد از برگشتن از آزمون فراموش می‌کنیم (بیاید این عادت بد را گردن چیزهای دیگر بیاندازیم). با اینحال چرا آن تجربه را به چیزی مثبت تبدیل نکنیم؟ فلش‌کارت‌ها یا فهرست‌های واژگان از زمان دبستان خود بیرون بکشید و روی شروع به برچسب‌گذاری کنید! مرور تکراریِ این برچسب‌ها در خانه‌ی‌تان به شما کمک می‌کند به یاد سپردن واژگان را در زندگی روز‌مره‌ی خود به کار ببرید.
و اگر در زبانتان تازه‌کار هستید (یا اگر یادداشت‌های قدیمی کلاس‌هایتان را دور انداختید)، می‌توانید حتی استیکرهای پیش‌ساخته‌ی واژگانی پیدا کنید که به همه‌جای منزل خود بزنید! از مزیت بزرگسال بودن خود برای کنترل و تغییر دکوراسیون منزل خود با یادداشت‌های دوزبانه استفاده کنید. به عنوان مزیتی اضافی باید گفت زمانیکه صرف برچسب‌گذاری منزل خود می‌کنید به حساب مطالعه خواهد بود!
همانطور که به اطراف خانه‌ی خود که به خوبی با برچسب‌ها پوشانده شده است نگاه می‌کنید، متوجه خواهید شد که می‌توانید تقریباً هر جنبه از زندگی و اطراف خود را تغیید دهید و به‌طرزی مؤثرتر یاد بگیرید.